Noworodek trafił do szpitala w polskiej miejscowości. Lekarze zamarli, kiedy zobaczyli w jakim jest stanie

Noworodek trafił do szpitala w polskiej miejscowości. Lekarze zamarli, kiedy zobaczyli w jakim jest stanie Źródło: pixabay tomaszpro

Noworodek, który trafił do jednego ze szpitali znajdował się w okropnym stanie. Lekarze nie mieli żadnych wątpliwości co do tego jakie kroki muszą podjąć.

Noworodek został do szpitala przywieziony przez swoją matkę, jednak pracujący tam lekarze zaraz po przyjęciu dziecka podjęli decyzję o zawiadomieniu odpowiednich służb.

Podjęto konieczne kroki

Dziewczynka trafiła do szpitala powiatowego w Radomsku z obrażeniami, które dla lekarzy były oczywistym dowodem na to, iż zastosowana została wobec dziecka przemoc. Urazy, które znajdowały się na ciele noworodka zmusiły dyżurujących lekarzy do natychmiastowego zawiadomienia policji o możliwości popełnienia przestępstwa. Policja pojawiła się w budynku i podjęła czynności mające na celu ustalenie przyczyn powstałych obrażeń oraz ewentualnych sprawców. Na ciele mały pacjent posiadał ślady duszenia oraz liczne siniaki zarówno na kończynach górnych, dolnych jak i na plecach. Najniebezpieczniejsze jednak okazały się obrażenia śródczaszkowe.

DALSZY CIĄG TEKSTU POD GALERIĄ

To nie jest jedyne dziecko kobiety

Kobieta, która przyniosła do szpitala 9-miesięczne dziecko nie jest tylko jego matką. W domu 20-letnia mama pozostawiła jeszcze 4-letniego syna. Z racji podjętych kroków przeniesiono go do placówki opiekuńczo-prawnej, tak by nie groziło mu niebezpieczeństwo ze strony potencjalnych sprawców. Nadkomisarz Włodzimierz Czapla w udzielonym wywiadzie potwierdził, iż w związku z zaistniałą sytuacją zatrzymano matkę poturbowanego noworodka oraz jej znajomego. Podczas zatrzymania żadne z nich nie było pod wpływem alkoholu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Noworodek musiał zostać przetransportowany

Stan w jakim znajduje się noworodek określany jest jako ciężki i z tego powodu musiał zostać wykorzystany śmigłowej Lotniczego Pogotowia Ratowniczego i przetransportowano go do łódzkiego szpitala Matki Polki. Lekarze zadecydowali, iż konieczne jest wprowadzenie dziecka w stan śpiączki farmakologicznej. Nadkomisarz Włodzimierz Czapla poinformował poprzez Dziennik Łódzki, że dalsze czynności oraz ewentualna kwalifikacja zarzucanych czynów nastąpi w momencie, kiedy znana będzie opinia wydana przez biegłego sądowego powołanego w tej sprawie oraz po złożeniu wyjaśnień i zeznań przez zatrzymanych podejrzanych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Z ostatniej chwili: znany dziennikarz Polsatu na kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa
  4. Niepokojąca wiadomość dot. 14-letniego syna Małgorzaty Rozenek. Radosław Majdan otrzymał dramatyczny telefon w jego sprawie
  5. Paraliż szpitala na południu Polski. Stwierdzono koronawirusa u lekarza
  6. W Biedronkach zostały zainstalowane nowe kasy z ukrytymi funkcjami. Dobrze je znać

Źródło: o2

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News