O wyglądzie jedynego takiego noworodka na świecie mówią już wszyscy. Dla wielu ten widok może być wstrząsem

O wyglądzie jedynego takiego noworodka na świecie mówią już wszyscy. Dla wielu ten widok może być wstrząsem Źródło: unsplash/Irina Murza/

Noworodek, gdy się urodził, wyglądał zupełnie inaczej, niż wszystkie dzieci. Nie chodzi jednak o wielkość czy wagę, co u każdego malucha przedstawia się zupełnie inaczej. Lekarze byli w ogromnym szoku, kiedy pierwszy raz go zobaczyli.

Każdy noworodek jest niewątpliwie jednym z najsłodszych widoków na świecie. Przyszli rodzice czekali 9 miesięcy, by w końcu móc przytulić swoje maleństwo. Trudno jest wyobrazić sobie szczęście, jakie wówczas odczuwają, jednak nieschodzący z ich twarzy uśmiech z pewnością wyraża więcej niż tysiąc słów. Pewna rodzina przekonała się, ze witanie na świecie potomka nie zawsze musi wiązać się z niekończącymi pokładami radości i dumy. Ich maleństwo wyglądało zupełnie inaczej, niż każdy, przeciętny noworodek. 

Jedyny taki noworodek na świecie. Mówią o nim w każdym kraju 

Lekarze z Moskwy nie mogli uwierzyć własnym oczom, gdy w czasie USG przeprowadzonym w połowie ciąży odkryli, że znajdujące się w brzuchu przyszłej mamy dziecko ma aż trzy nogi. Po wstrząsającej diagnozie medycy zaproponowali kobiecie aborcję, jednak ta zamierzała urodzić swoje dziecko i to siłami natury. 

Gdy doszło do dnia rozwiązania, przyjmujący poród lekarze byli w jeszcze większym szoku, bowiem noworodek urodził się nie tylko z trzema nogami (trzecia kończyna znajdowała się pomiędzy dwiema prawidłowo rozwiniętymi), ale również z dwoma penisami i bez odbytu. Widok był naprawdę porażający, a wieści o jedynym w swoim rodzaju noworodku szybko rozeszły się nie tylko w okolicy, ale także w wielu krajach, a w każdym z nich wywołały spore poruszenie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lekarze robili wszystko, co mogli 

Najwięksi rosyjscy specjaliści postanowili podjąć się wyzwania i przywrócić chłopcu pełną sprawność. W międzyczasie ustalono, że trzecia noga należy najprawdopodobniej do bliźniaka, który nie rozwinął się w pełni w łonie matki. Malca szybko poddano pierwszej operacji pod okiem wybitnego profesora Jurija Sokołowa, który amputował mu zbędną kończynę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny aktor. Miał raka MÓZGU, bardzo cierpiał. Fani w żałobie

2. Syn podejrzewał opiekunkę o najgorsze. Zainstalował kamerę i jak zobaczył, co zrobiła w rękawiczkach, zastygł w bezruchu

Kilka miesięcy później poddano go kolejnemu zabiegowi, tym razem wycięcia nadliczbowych narządów płciowych oraz przeszczepienia odbytu. Jak podali rosyjscy lekarze, chłopiec będzie mógł żyć zupełnie normalnie, o czym może świadczyć jego obecny stan, który jest zadowalający. Malec ma obecnie 14 miesięcy i rozwija się prawidłowo, jednak by ostatecznie zakończyć prace specjalistów, niebawem zostanie poddany jeszcze jednemu, ostatniemu już zabiegowi. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kasjer z Lidla podmienił staruszkowi kartę. Myślał, że nikt go nie widzi
  2. Żona była zaniepokojona zachowaniem męża, więc zainstalowała kamery. Nagranie z kuchni wystarczyło, by z krzykiem wybiegła z domu
  3. Fotograf zobaczył, że panna młoda się trzęsie i natychmiast przerwał ślub. Złamał panu młodemu nos
  4. Babcia wydawała dziwne dźwięki. Powiedziała 4 słowa i świat im się zamazał, przerwali jej koszmar na żywo
  5. Ukryli prawdziwy powód eliminacji z "Tańca z gwiazdami?" Na jaw wychodzą kulisy wczorajszego odcinka

Źródło: wprost 

Następny artykuł