Lekarze odbierali poród trojaczków. Kiedy zobaczyli, jak wyglądał ostatni noworodek, pobledli z wrażenia

Lekarze odbierali poród trojaczków. Kiedy zobaczyli, jak wyglądał ostatni noworodek, pobledli z wrażenia Źródło: Pixabay / cynthia_groth

Noworodek, który przyszedł na świat jako ostatni z trojga rodzeństwa, zaskoczył wszystkich lekarzy obecnych na sali. Nie mogli uwierzyć, że przydarzyło im się coś takiego.

Noworodek, który urodził się jako ostatni z rodzeństwa, zupełnie zaskoczył wszystkie obecne na sali osoby. Przez kilka minut lekarze przyglądali się dziecku z niedowierzaniem, nie wiedząc co zrobić. Pracownicy szpitala zapamiętają ten poród na całe życie, a wszystko zarejestrowała kamera.

Noworodek zaskoczył wszystkich na sali porodowej

Ciąża mnoga nie jest zbyt często spotykana, szczególnie, kiedy dzieci w łonie matki jest więcej niż dwoje. Trojaczki, które przyszły niedawno na świat, zaskoczyły wszystkich obecnych na sali porodowej. Dwoje dzieci urodziło się otoczone workiem owodniowym, ale to ostatnie z nich wzbudziło największe poruszenie lekarzy.

Worek owodniowy stanowi ochronę dla dziecka w łonie matki. Błona zostaje wytworzona już na początku ciąży i dostarcza płodowi pożywienie. Kiedy dziecko jest gotowe, by przyjść na świat, worek zwyczajnie pęka, bo nie jest już do niczego potrzebny. Niekiedy zdarza się jednak, że dziecko przychodzi na świat w nienaruszonej otoczce. To nie jest dla nich groźne, a lekarze po prostu dziurawią błonę i wyciągają noworodka, są to jednak niezwykle rzadkie przypadki.

Noworodek spał tak mocno, że nawet nie zauważył, kiedy opuścił brzuch matki

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas porodu tego rodzeństwa, aż dwójka dzieci urodziła się schowana w workach owodniowych. Doktor Rodrigo da Rosa Filho najpierw przywitał Joaqium, którego błona pękła sama zaraz po pojawieniu się na świecie. Jednak największe poruszenie wywołała jego siostra, Adeline. Dziewczynka spała, kiedy pojawiła się na świecie w swojej bezpiecznej bańce.

Dzisiaj grzeje: 1. 5 osób, które naprawdę żyły z niewiarygodnymi chorobami. Zdjęcie nr 3 mrozi krew w żyłach
2. Nastolatek powiedział, dlaczego zabił rodziców i małego braciszka. Nowe wiadomości ws. morderstwa na południu Polski

Lekarze postanowili, że nie będą jej budzić. Przez 7 minut obserwowali, jak dziewczynka spokojnie wybudza się do nowego życia. Po tym nietypowym zdarzeniu, doktor Filho podzielił się swoimi przemyśleniami na temat niezwykłego porodu.

- Wczoraj byłem przy porodzie trojaczków! Joaquim urodził się w worku (błona owodniowa nie pękła). Byliśmy ukontentowani. Wtedy na świecie zjawiła się Adeline. Ona także urodziła się w worku owodniowym i pozwoliła, abyśmy mogli ją podziwiać, bowiem mocno spała. Przez siedem minut mogliśmy ją obserwować, zupełnie jakby jeszcze cały czas była w brzuchu u mamy. Cud życia - napisał lekarz na Instagramie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Gigantyczne podwyżki dla wszystkich Polaków już za 22 dni. "Niektórzy tego nie wytrzymają"
  3. Nie żyje zgwałcona 23-latka. Szła zeznawać przeciwko oprawcom, złapali ją i zrobili straszne rzeczy, druzgocące informacje 
  4. Mężczyzna zapalił światło po udanym stosunku. Zobaczył przerażającą rzecz, od razu zaczął krzyczeć
  5. Przywiązał żonę do drzewa w lesie. Siekierą zrobił jej rzeczy dużo straszniejsze od śmierci, powód odbiera mowę

źródło: Newsner

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News