Noworodek urodził się z łuskami na całym ciele. Rodzice zdębieli na jego widok, podjęli najgorszą możliwą decyzję

Noworodek urodził się z łuskami na całym ciele. Rodzice zdębieli na jego widok, podjęli najgorszą możliwą decyzję Źródło: youTube/ Starling Peralta

Niezwykły noworodek przyszedł na świat w jednym ze szpitali. Urodził się z łuskami na całym ciele, czym wywołał szok u położnych i lekarzy. Jego rodzice musieli podjąć decyzję - w tej kwestii byli ze sobą zgodni.

Noworodek był otoczony szczególną troską i opieką z powodu stanu skóry. Dziecko z takimi dolegliwościami rodzi się 1 na 300 000 żywych urodzeń. Gdy rodzice go zobaczyli, nie mieli już żadnych wątpliwości, co należy zrobić.

Noworodek był uważnie obserwowany przez rodziców. Ich decyzja była jednogłośna

Para długo czekała, aż wynik testu ciążowego okaże się być pozytywny. Kiedy zobaczyli dwie kreski, nie posiadali się z radości. Ginekolog nie widział żadnych nieprawidłowości - zarówno mama, jak i dziecko dobrze znosili ciążę. W końcu nadszedł czas rozwiązania - rodzice stawili się w jednym ze szpitali w Turynie. Położne miały nietęgie miny, kiedy zobaczyły noworodka. Musiały go pokazać rodzicom - był pokryty łuską.

Rodzice byli przerażeni - nigdy nie widzieli tak brzydkiego dziecka i nie sądzili, że takie coś może ich kiedykolwiek spotkać. Mama nie chciała go nawet karmić, więc od samych narodzin zajmowały się nim pielęgniarki. Dziś Giovannino ma 4 miesiące, a rodzice ani razu nie odwiedzili go, odkąd opuścili szpital. Jedna z pielęgniarek przyznaje smutno, że po prostu go porzucili. Władze starają się odnaleźć rodziców, ponieważ chłopiec nie może dłużej zostać w szpitalu.

Przy tym schorzeniu dzieci umierają od razu po porodzie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na szczęście zgłosiło się kilka rodzin, które są zainteresowane adopcją dziecka. Nie przeszkadza im jego wygląd i to, że będą musieli większość czasu spędzić na pielęgnacji jego skóry. Dziecku przede wszystkim należy smarować ją specjalnym natłuszczającym kremem i nie wystawiać go na promienie słoneczne. Wtedy będzie mogło żyć z chorobą zwaną rybią łuską arlekinową.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

Rybia łuska arlekinowa to schorzenie genetyczne. Całą skórę chorego pokrywa warstwa grubego naskórka w kształcie rombów i wielokątów, co przypomina kostium arlekina - stąd nazwa. Na ciele nie rosną włosy, ponieważ narastająca skóra zakrywa cebulki włosowe. Zazwyczaj dzieci dotknięte tym schorzeniem umierają krótko po porodzie - przez skórę przedostaje się masa wirusów i bakterii. Najczęstszym powodem zgonu jest sepsa, a choroba jest nieuleczalna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Emilia Krakowska zachwycała jako Jagna w ''Chłopach''. Dziś ma 79 lat. Nie uwierzycie jak wygląda
  3. Doniesienia są druzgocące. Nie żyje polski dziennikarz
  4. 3-dni po strasznej śmierci 6-latki mama zajrzała do szafki dziewczyny. Znalezisko ścięło ją z nóg
  5. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie

Źródło: Wprost

Następny artykuł