Nowoczesna wylatuje z Sejmu. To koniec zjednoczonej opozycji?

Nowoczesna wylatuje z Sejmu. To koniec zjednoczonej opozycji?

W 2015 roku Nowoczesna miała okazać się realną polityczną siłą, która wprowadzi nową jakość do polskiego parlamentaryzmu. Po trzech latach wszystko wskazuje jednak na to, że Polacy stanowczo ją odrzucają. Czy to oznacza koniec zjednoczonej opozycji?

Pomysły dotyczące połączenia sił Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w zbliżających się wyborach samorządowych dla wielu wyborców oznaczały wstęp do głębszej współpracy ugrupowań. Obecnie wszystko wskazuje jednak na to, iż partia Katarzyny Lubnauer może jedynie... zaszkodzić politykom Grzegorza Schetyny.

Nowoczesna poza Sejmem

W najnowszym sondażu, który przeprowadziła dla Onetu pracownia IBRiS, Nowoczesna znajduje się bowiem poniżej progu wyborczego. Swój głos chciałoby oddać na nią jedynie 4,5% ankietowanych. Badanie opinii wygrało Prawo i Sprawiedliwość z poparciem wysokości 34,5%. Drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska z wynikiem 24,3%.

Reszta politycznej stawki

Do Sejmu weszłyby jeszcze trzy ugrupowania. Chodzi o Kukiz'15 (9,8%), Sojusz Lewicy Demokratycznej (9,2%) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (6,6%). Poza politykami Nowoczesnej mandatów poselskich nie otrzymaliby także przedstawiciele Wolności (1,5%), Razem (1,1%) oraz Kongresu Nowej Prawicy (1,1%).ZOBACZ TAKŻE:
  1. Brat Agaty Dudy przerywa milczenie. Ujawnił rodzinną tajemnicę
  2. To będzie najgłośniejszy rozwód w polskiej polityce! Rozstanie w atmosferze skandalu
  3. Duda upokorzony przed kamerami! Matki niepełnosprawnych nie miały litości
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News