wanda nowicka
fot. youtube
Wiadomości Pikio - 14 Sierpnia 2015

Nowicka: W Polsce nie dostrzega się problemów prostytutek

Wicemarszałek Sejmu, Wanda Nowicka, na zwołanej przez siebie w czwartek konferencji prasowej oceniła, że w Polsce nie dostrzega się problemów z jakimi borykają się osoby zajmujące się świadczeniem usług seksualnych.

Według Nowickiej wszystkie próby delegalizacji lub kryminalizacji prostytucji dają efekty odwrotne od zamierzonych i zamiast zmniejszać problemy związane z tym procederem, pogłębiają je i tworzą kolejne.- U nas ta sytuacja prawna jest troszkę nieadekwatna do rzeczywistości, bo wprawdzie karani są tzw. sutenerzy, czyli osoby czerpiące korzyści z usług seksualnych, jednak tak naprawdę można powiedzieć, że u nas nie dostrzega się problemów osób, które zajmują się tymi usługami. W związku z tym znajdują się one na marginesie społecznym, często są narażone na rozmaite zagrożenia - powiedziała Nowicka podczas konferencji prasowej. Wicemarszałek Nowicka zamierzała w związku z tym wnieść do sejmu projekt ustawy, która poprawiłaby sytuację osób zajmujących się prostytucją poprzez objęcie ich przepisami Kodeksu Pracy jednak uznała, że w obecnej kadencji nie ma na to już wystarczająco czasu. Zamiast tego zorganizuje "wysłuchanie obywatelskie" podczas którego będzie można o tym problemie porozmawiać z zainteresowanymi osobami.Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Polska The Times
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News