Dla wielu Polaków Robert Biedroń jest obecnie jedyną realną alternatywą w następnych wyborach prezydenckich. Polityk przekonał ich do siebie przede wszystkim podejściem do rządzenia Słupskiem, w którym piastuje stanowisko gospodarza. Jego najnowsza samorządowa decyzja po raz kolejny poruszyła setki osób, w tym Barbarę Nowacką.

Od środy, 23 sierpnia, jedno z rond w Słupsku nosi imię Izabeli Jarugi-Nowackiej. Stało się to na wniosek prezydenta miasta, Roberta Biedronia. Decyzja, którą polityk ogłosił publicznie na Twitterze, poruszyła bez wątpienia córkę byłej wicepremier, która zginęła w katastrofie smoleńskiej.

– Jestem ogromnie wzruszona! Na wniosek Roberta Biedronia Rada Miasta Słupska przegłosowała, że jedno z rond będzie nosiło imię mojej Mamy, Izabeli Jarugi Nowackiej. Dziękuję Słupskowi, dziękuję Robert. I stało się to dziś, w 67 rocznicę urodzin Izy – napisała na jednym z portali społecznościowych poruszona Barbara Nowacka.

Nie tylko polityk, ale także wielu obywateli, zdecydowanie zaakceptowało pomysł Roberta Biedronia. W pewien sposób naprawił on bowiem błąd KPRM, która pominęła nazwisko Jarugi-Nowackiej na pamiątkowej tablicy odsłoniętej uroczyście w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Facebook