Nowe informacje nt. zamachowca z Nowej Zelandii. Twierdzi, że jest niewinny!

Nowe informacje nt. zamachowca z Nowej Zelandii. Twierdzi, że jest niewinny! Źródło: fot. wikipedia.org

Nowa Zelandia w marcu stała się miejscem krwawego ataku terrorystycznego ze strony Brentona Tarranta. 29-latek oczekuje aktualnie w więzieniu na swój proces, jednak utrzymuje, że jest niewinny.

Nowa Zelandia w tamtym momencie była na ustach całego świata, a to wszystko przez transmisję internetową, jaką urządził Brenton Tarrant. 29-latek, korzystając z pięciu sztuk broni półautomatycznych, które posiadał legalnie, wpadł do dwóch meczetów i otworzył ogień do niewinnych ludzi, którzy nie mieli pojęcia, co się dzieje. Napastnik podczas swojego ataku prowadził transmisję na żywo w Internecie, gdzie można było dokładnie zobaczyć, co zrobił, a także jak przemieszczał się pomiędzy meczetami.

Wina Tarranta wydaje się niepodważalna, a podczas badań psychologicznych stwierdzono, że ten może odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Teraz oczekuje w więzieniu na swój proces, jednak jego obrońca przekazał bardzo niecodzienną wiadomość.

Nowa Zelandia i cały świat w szoku. Tarrant uważa, że jest niewinny

15 marca był najbardziej krwawym atakiem w historii Nowej Zelandii, który zostanie zapamiętany na bardzo długo. Brenton Tarrant podczas swojego ataku zabił 51 osób, a jego atak, jak i twarz sprawcy uwieczniła kamera. Co więcej, 29-latek, zanim pojechał na drugie miejsce swojej zbrodni, wrócił kilkukrotnie do meczetu, aby dobić osoby, które przeżyły jego pierwsze natarcie. Sytuacja ta powtórzyła się również w drugiej świątyni.

Wiele osób na całym świecie czeka, aż 29-latek usłyszy wyrok za to, co zrobił, a łącznie postawiono mu aż 92 zarzuty. Jednak Tarrant utrzymuje, że jest niewinny. Takie właśnie oświadczenie wydała jego obrończyni Shane Tait i tyczy się to wszystkich postawionych mu zarzutów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ciężko uwierzyć, a nawet zrozumieć, jak Brenton Tarrant może utrzymywać, że nie popełnił zarzucanych mu czynów, bo przecież sam zamieścił nagranie, na którym widać zarówno jego twarz, jak i same brutalne ataki.

Filmik z tych wydarzeń bardzo szybko zniknął z przestrzeni Internetu, ale i tak obejrzały go miliony osób. Niektórzy zastanawiają się, w jaki sposób 29-latek chce prowadzić swoją linię obrony przy takich dowodach i raczej nie ma wątpliwości, że jego starania spełzną na niczym. Jednak sam fakt, że uważa się za osobę niewinną, oburzył niemalże cały świat.

  1. Tragedia w życiu Braci Golców. Najbliższą osobę braci czeka ciężka operacja
  2. Operacje plastyczne Justyny Steczkowskiej! Fani nie mają wątpliwości: "Nos, pośladki, wycięte żebra". Znamy CAŁĄ PRAWDĘ!
  3. GIF wycofuje popularny lek dla dzieci. Znamy powód
  4. Porażające informacje TVP nt. skutków burzy. Połamane drzewa, brak prądu, a to jeszcze nie koniec
  5. Michał Szpak wyszedł na miasto w samych majtkach. Nie uwierzycie, jaki dodatek wybrał do swojej stylizacji (FOTO)
  6. Zofia Klepacka chyba sama nie wie, co mówi. "Zrobili ze mnie homofoba"

 

źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu