Coraz bardziej popularny w Polsce Uber postanowił wprowadzić kolejną usługę, która będzie przeznaczona jednak raczej dla stosunkowo wąskiej grupy klientów. Po standardowych przewozach samochodem oraz dostawach jedzenia, jego twórcy postanowili umożliwić chętnym… zamawianie przelotów helikopterem.

Na razie nikt nie zna jeszcze konkretnych szczegółów działania nowej wersji popularnego Ubera. Mają one zostać przedstawione mediom oraz klientom na konferencji prasowej, którą zaplanowano na wtorek 25 lipca. Wtedy także zostaną pewnie zarysowane poglądowe ramy cenowe dla osób chętnych do skorzystania z nietypowej usługi.

Pewne jest jednak, że helikopterami nie będzie można polecieć w dowolne miejsce. Zostaną ustalone jedynie konkretne trasy, z których będą mogli wybierać potencjalni klienci. Prawdopodobnie umożliwione to zostanie jedynie mieszkańcom Warszawy, chociaż  klasyczny Uber działa już także między innymi na Śląsku, czy w Trójmieście.

Trudno przewidzieć, czy najnowsza usługa będzie cieszyła się jakimkolwiek zainteresowaniem wśród potencjalnych klientów. Może się jednak okazać, że nietypowy pomysł twórców Ubera tak naprawdę jest strzałem w dziesiątkę, na który istnieje realne zapotrzebowanie chociaż w niewielkiej części społeczeństwa.

...

Zobacz również