Nowa rekonstrukcja rządu! Ziobro, Szydło, Zalewska, Jurgiel i inni

Nowa rekonstrukcja rządu! Ziobro, Szydło, Zalewska, Jurgiel i inni

Mateusz Morawiecki chętnie pozbyłby się części ministrów - twierdzi osoba z bliskiego otoczenia premiera. Na jego czarnej liście znajdują się między innymi Zbigniew Ziobro, Andrzej Adamczyk, Krzysztof Jurgiel, Anna Zalewska i Beata Szydło.

Uczynienie gabinetu bardziej technokratycznym od dłuższego czasu jest istotnym zamiarem Morawieckiego. Prezes wstrzymuje się jednak i oficjalnie broni najsłabszych ministrów, przede wszystkim ze względu na decyzję prezesa PiS.

Jarosław Kaczyński nie zgodził się na rekonstrukcję rządu

Morawiecki udał się z oczekiwaniem dymisji ministrów do prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego, jednak jego prośby niewiele zdziałały. Rekonstrukcja z pewnością będzie miała miejsce - jednak odłożona o kilka miesięcy w czasie. Najprawdopodobniej wejdzie w życie dopiero po zakończonych wyborach samorządowych. Na dodatek w maju 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Usunięcie z rządu znanych twarzy przed maratonem wyborczym mogłoby być strzałem w kolano.

Lista ministrów do dymisji

Odejście Krzysztofa Jurgiela w najbliższym czasie jest już przesądzone - podobno odbył już na Nowogrodzkiej rozmowę, w której oficjalnie mu to potwierdzono. Poza tym zagrożeni są Andrzej Adamczyk, Anna Zalewska i Beata Szydło. Zbigniew Ziobro jest kolejną osobą nad której odejściem zastanawia się Morawiecki, przede wszystkim za jego ostry konflikt z szefem rządu w walce o wpływy w spółkach Skarbu Państwa. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Poznaliśmy następcę Kaczyńskiego
  2. Po latach Kwaśniewski WRÓCIŁ! Odpalił bombę, która rozsadzi prawicę
  3. Wałęsa miażdży. Oskarża Lecha Kaczyńskiego o największy polski skandal XXI wieku
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News