Wygląda na to, że otworzył się całkowicie nowy rozdział w tzw. afery podsłuchowej. Do opinii publicznej przedostają się coraz to nowe nagrania rozmów, w których brały udział najważniejsze osoby w państwa.

W nowo-udostępnionej rozmowie udział biorą ks. Kazimierz Sowa, były szef BOR Marian Janicki, biznesmen Jerzy Mazgaj i były minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Dotyczyła ona między innymi luksusowych samochodów.

Przyszedł do mnie i mówi… czy mógłbyś spełnić moje dziecięce marzenie… zawsze chciałem jeździć porsche… dał mi tam wytyczne teraz jeździ kurwa – mówił ówczesny minister skarbu – Włodzimierz Karpiński.

W pewnym momencie dyskusja zeszła jednak na tor tajemniczego odszkodowania, które ministerstwo infrastruktury i rozwoju miało wypłacić ,,pewnej” parafii krakowskiej.

To jest parafia Piotra i Pawła… uwaga żebyś miał jasność… ani ciebie ani… no wdowy nie rusza… Michalski… dlatego, że ponieważ to jest sprawa którą wydały 1963 roku stronie kościelnej… zmienili wtedy zapisy w księdze wieczystej odebrał wtedy Skarb Państwa a dokładnie resort kolejnictwa… chodzi o ta pierdolona kurwa… dom wypoczynkowy dla dzieci dróżników – tłumaczył pokrętnie ksiądz Kazimierz Sowa.

źródło: TVP Info

...

Zobacz również