Sawsan Chebli została nową sekretarz stanu w berlińskim senacie. Kobieta ta jest znana zwłaszcza dzięki kontrowersjom, jakie wzbudzają jej kolejne wypowiedzi. Chebli nie ukrywa bowiem, że jest zwolenniczką prawa szariatu.

Nowa berlińska sekretarz stanu pochodzi z rodziny palestyńskich imigrantów islamskich. Jej wybór na to stanowisko wywołał jednak niemały szok w Niemczech. Chebli otwarcie bowiem oceniła, że szariat byłby dobry dla Niemiec. Według niej, świetnie pasowałby do niemieckiego społeczeństwa.

W odpowiedzi na falę krytyki, jaką Chebli zbiera po swoich wypowiedziach, kobieta wytknęła Niemcom, że ci nawet nie rozumieją czym prawo szariatu jest. Sekretarz podkreśliła, że to w większości uregulowanie spraw między człowiekiem a bogiem.

 – Wszyscy mówią o szariacie, ale mało kto wie, co oznacza szariat. W dużej mierze reguluje stosunki między Allahem a człowiekiem – oświadczyła Chebli.

Jej proislamski zwrot wprowadził ją w konflikt z działaczami partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Chebli nie ukrywa swoich niechęci do antyunijnej i antyimigranckiej partii Frauke Petry. Nowa sekretarz jest zdania, że jej ojciec, zagorzały muzułmanin, który nie potrafi czytać ani pisać po niemiecku, jest bardziej zżyty z krajem niż wielu członków AfD.

 – Mój ojciec jest zagorzałym muzułmaninem i ledwo umie mówić po niemiecku, nie umiejąc czytać ani pisać, ale jest on bardziej zintegrowany z Niemcami niż wielu działaczy Alternatywy dla Niemiec – mówiła o swoim ojcu Chebli.

Sawsan Chebli na swoim nowym stanowisku w berlińskim senacie będzie zajmowała się głównie koordynowaniem polityki landu Berlin z innymi krajami związkowymi Niemiec.

pt

...

Zobacz również