Aktualny weekend mija pod znakiem ogromnych zmian w polskim parlamencie. Roszady wstrząsają opozycją, właśnie powstała całkiem nowa formacja w Sejmie!

Jak dowiedziały Super Express, już jutro w godzinach około południa zostanie oficjalnie ogłoszone powstanie nowej formacji politycznej w Sejmie. Mowa o kolejnym klubie poselskim.

Nowy klub w Sejmie

W skład nowej formacji wejdą przede wszystkim posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego, Unii Europejskich Demokratów (Stefan Niesiołowski, Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński i inni) oraz kilku posłów Platformy Obywatelskiej.

ZOBACZ TAKŻE – Ogromny szok! Nie żyje słynna dziennikarka Wyborczej

Liderem formacji będzie dotychczasowy prezes ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.

–  Nie damy satysfakcji Jarosławowi Kaczyńskiemu i nie pozwolimy, aby PSL przestał być klubem dlatego po odejściu z naszego klubu do Porozumienia Jarosława Gowina posła Mieczysława Baszko wchodzimy w sojusz z Unią Europejskich Demokratów – powiedział w rozmowie z mediami jeden z posłów PSL.

Jak również dodał, politycy połączonych partii zachowają pełną autonomię w sprawie głosowań.

ZOBACZ TAKŻE – Czarnecki jest SKOŃCZONY! Kopnął człowieka w TVP

Możemy powiedzieć, że tym razem z Kaczyńskim wygraliśmy. Chcę zakomunikować wszystkim tym kłusownikom – nie udało wam się w dniu naszego święta, w dniu kiedy mamy konwencję samorządową, rozbić klubu PSL – oświadczył podczas sobotniej konwencji ludowców Kosiniak-Kamysz.

Kaczyński zdezorientowany

Fakt powstania nowej siły w Sejmie – jak mówi się w kuluarach politycznych – zupełnie zdezorientował lidera obozu rządzącego, Jarosława Kaczyńskiego, który liczył na to, że po rozpadzie klubu poselskiego PSL, opozycja pogrąży się w jeszcze większym chaosie i w efekcie jeszcze bardziej osłabnie.

Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

...

Zobacz również