Nowa atrakcja turystyczna Poznania. W mieście położono najkrótszą drogę rowerową na świecie

"Najkrótszą trasą rowerową na świecie" została nazwana droga rowerowa, którą zbudowano w Poznaniu. Internauci i mieszkańcy śmieją się i kpią z trasy robiąc sobie z nią zdjęcia czy przerabiając ją w memach.

Trasa rowerowa znajduje się niedaleko ronda przy ulicy Opłotki przy centrum handlowym Auchan. Droga ma około 4,5 metra i już zmierzono, że jej przejechanie zajmuje rowerzystom 1-2 sekundy. Nie trzeba było długo czekać na reakcję mieszkańców Poznania i internautów, którzy śmieją się z nowej trasy.

Inaczej na drogę rowerową patrzy jednak Kamila Sapikowska z organizacji Masa Krytyczna, która zajmuje się propaguje wprowadzenie w Poznaniu większej ilości tras rowerowych.

"Zamiast się śmiać, czy krytykować to rozwiązanie można spojrzeć na nie z drugiej strony. Powinno się to potraktować jako wstęp do stworzenia dróg dojazdowych do znajdujących się w tym rejonie sklepów z których rowerzyści by mogli bezpiecznie korzystać" - mówi Sapikowska.

Nie tylko Sapikowska wskazuje na sensowność tej drogi rowerowej. Inni wskazują na to, że chociaż trasa może wyglądać na groteskową, ma pozwolić rowerzystom na bezpieczne włączanie się do ruchu z pozycji chodnika.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: gloswielkopolski.pl, epoznan.pl pt Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu