Tygodnik Wprost dotarł do dokumentów Komisji Nadzoru Finansowego, z których wynika, że senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do prywatnej spółki której dzisiaj prezesuje.

Dokument, o którym mowa to pismo szefa Komisji Nadzoru Finansowego rozesłane do najważniejszych osób w państwie dotyczące przekształceń własnościowych SKOK-ów. Największe wątpliwości KNF budzi fundacja Polskich Związków Kredytowych, której majątek – jak alarmuje KNF – „przekazany został do podmiotu stanowiącego wyłączną własność osób fizycznych, a nie instytucji w sektorze SKOK, np. wprost do Kasy Krajowej i tym samym do Funduszu Stabilizacyjnego.” 

Operacji finansowe budzące mocne wątpliwości KNF miał dokonywać Grzegorz Bierecki.

Podmiot stanowiący wyłączną własność osób fizycznych, o którym mowa w piśmie KNF to Spółdzielczy Instytut Naukowy G. Bierecki, w którego władzach zasiadają brat Biereckiego, Jarosław oraz Adam Jedliński. Spółka Biereckiego wynajmuje nieruchomości Kasie Krajowej i TF SKOK S.A., ma także swoje udziały w SKOK Holding i TUW SKOK.

Sam Bierecki nie komentuje doniesień tygodnika WPROST a jego biuro zapewnia, że wszystko odbywało się w zgodzie z prawem.

Grzegorz Bierecki jest senatorem Prawa i Sprawiedliwości i niedoszłym kandydatem na prezydenta Polski z ramienia tej partii, uważany za twórcę „imperium SKOK-ów” kojarzony głównie za sprawą swojego finansowego wsparcia dla prawicowych mediów.

źródło: wprost.pl