Niewiarygodny widok, właśnie odtworzyli katedrę Notre Dame. Aż ciężko uwierzyć, z czego jest zrobiona

Niewiarygodny widok, właśnie odtworzyli katedrę Notre Dame. Aż ciężko uwierzyć, z czego jest zrobiona Źródło: gazeta.pl

Katedra Notre Dame została poważnie zniszczona przez pożar 15 kwietnia tego roku. Dla Francuzów był to prawdziwy dramat. Najpiękniejsze architektoniczne dzieło w ich kraju zmieniło się w pochodnię. Teraz powstała nowa, wyjątkowa budowla, która zapiera dech w piersiach. Niesamowite, z czego została wykonana.

Notre Dame dla wielu osób, nie tylko we Francji, ale także na całym świecie, była wyjątkowym miejscem. Niestety w wyniku strasznego pożaru strop liczący 850 lat częściowo zawalił się, a wnętrze świątyni wyglądało przerażająco. Francuzi nie mogli sobie wyobrazić, że tak piękne miejsce nie zostanie odbudowane, dlatego niezwłocznie władze podjęły decyzję o odtworzeniu Notre Dame. Teraz została odwzorowana ta wspaniała budowla, która jest zrobiona z wyjątkowego materiału. 

Notre Dame płonęło kilka godzin

Dramat rozegrał się 15 kwietnia 2019 roku. Pierwsze niepokojące sygnały pojawiły się o 18:20. Natychmiast zarządzono ewakuację, a na miejsce przybyły służby. Strażacy do 4:00 rano następnego dnia walczyli z potężnym żywiołem. Chociaż główna konstrukcja Notre Dame została uratowana, to niestety 850-letni dach doszczętnie spłonął. Teraz jednak można podziwiać piękną i wyjątkową kopię świątyni, która została stworzona po słowackiej stronie Tatr. 

Niesamowita kopia Notre Dame

Co roku w Hrebienoku w słowackich Tatrach Wysokich tworzone są rzeźby z lodu. Twórcy wyjątkowych budowli postanowili tym razem skupić się na ochronie zabytków. Tematem przewodnim artystów stała się paryska katedra. Na jej wykonanie zużyto aż 1880 bloków lodu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wyjątkowa kopia Notre Dame robi ogromne wrażenie. Katedra została idealnie odwzorowana, a podziwiający ją turyści modlą się, aby została jak najszybciej odbudowana. 

- Tak jak wszyscy ludzie na całym świecie pragniemy, aby ten pomnik był jak najszybciej odbudowany - powiedział podczas otwarcia lodowej kopii, rzecznik prasowy Tatry Mountain Resorts, Marián Galajda.

Dzisiaj grzeje: 1. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko

2. Polsat przekazał informacje o koszmarnym wypadku. Daniel Olbrychski został przewieziony do szpitala

Kaplica została umieszczona w kapsule o średnicy 25 metrów. Najwyższy punkt lodowej katedry wynosi 11,5 metra. Do stworzenia niesamowitej budowli potrzeba było łącznie 225 ton lodu. Głównym artystą, który wybudował lodową Notre Dame jest Adam Bakoš, który współpracował z 18 rzeźbiarzami, między innymi z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji i Litwy.

źródło: gazeta.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka
  2. Tragedia za kulisami Eurowizji Junior w Gliwicach. Uczestnik pilnie przewieziony do szpitala
  3. Bolała ją głowa przez 9 miesięcy. Lekarze otworzyli jej czaszkę i zwaliło ich z nóg
  4. Daniel Olbrychski miał wypadek
  5. Lidl pospiesznie wycofuje ze sprzedaży podstawowy produkt. Może wywołać raka

źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News