Lekarze ostrzegają przed paragonami. Nie bierzcie ich, są silnie toksyczne

Lekarze ostrzegają przed paragonami. Nie bierzcie ich, są silnie toksyczne Źródło: shutterstock/yakobchuk Wiaczesław

Nowotwór może powstać od na pozór zwyczajnego kawałka papieru, a dokładniej paragonu, który otrzymujemy po dokonanych w sklepie zakupach? Zapewne niewielu spodziewało się takich informacji, a tymczasem lekarze biją na alarm.

Nowotwór wciąż nie jest w pełni uleczalny, nawet pomimo takiego rozwoju medycyny, jakim możemy się dziś poszczycić. Ekspertom nadal nie udało się wynaleźć leku, który działałby w sposób szybki i skuteczny. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że rodzajów nowotworu jest wiele, a nawet najwięksi specjaliści nie znają ich wszystkich. Ponadto, do rozwoju choroby może dojść z naprawdę wielu czynników, a ich przewidzenie graniczy z cudem. Naukowcom co i rusz udaje się odnaleźć negatywny wpływ na zdrowie kolejnych przedmiotów tłumacząc, że mogą przyczyniać się do rozwoju raka, a tym razem punktem odniesienia są paragony. 

Lekarze ostrzegają przed paragonami. Istnieje duża szansa zachorowania na nowotwór?

Autor bloga "Spidersweb" opisał jeden z głośniej komentowanych w ostatnim czasie tematów w świecie medycyny. Lekarze ostrzegają całą społeczność przed z pozoru zwyczajnymi paragonami ze sklepu, które, jak się okazuje, zawierają w sobie toksyczną substancję bisfenol A, czyli związek chemiczny wykorzystywany na ogół do produkcji tworzyw sztucznych, jak np. plastikowe opakowania. Tymczasem w papierze do drukowania paragonów fiskalnych stężenie szkodliwej substancji jest w wielokrotnie wyższe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Eksperci z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku przeprowadzili nawet badania, poddając kontroli paragony ze sklepów: Amazon, Auchan, Biedronka, Castorama, Jysk, Kaufland, Pepco i Rossmann, które wykazały, że w siedmiu na osiem próbek wykryto szkodliwą substancję. Przejęci całą sytuacją eksperci ostrzegają, by po zakończonych zakupach nie zabierać ze sobą paragonu. Substancja jest na tyle szkodliwa, że może nawet prowadzić do rozwoju raka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Podejrzenie koronawirusa na pokładzie polskiego samolotu. Pasażerowie uwięzieni na pokładzie

2. Z ostatniej chwili! Jest w opłakanym stanie, gwiazda TVP wracająca z Azji zatrzymana na lotnisku

- Długotrwałe narażenie na kontakt z tą niezwykle szkodliwą substancją może zwiększać ryzyko chorób cywilizacyjnych takich jak niepłodność, otyłość, zaburzenia metaboliczne, zaburzenia rozwoju płodu oraz nowotwory - wyjaśnia „Solidarność” w liście do Ministra Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ujawnił druzgocące zdjęcia jedzenia z Biedronki. Widać co wycieka, potraktowali go strasznie
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Emeryt przez przypadek znalazł w garażu dziwną figurkę psa. Prawda na jej temat okazała się wstrząsająca
  4. Pies zaginął. Kiedy wrócił, znaleźli przy jego obroży notatkę, jej treść sprawiła, że zalali się łzami
  5. Dopiero po śmierci uczestnika "Chłopaków do wzięcia" producent ujawnił całą prawdę. Smutne, w telewizji tego nie było widać

Źródło: spidersweb

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News