Zbliżające się Mistrzostwa Europy kobiet w piłce nożnej wywołują sporo emocji. Martin Sjogner, czyli selekcjoner drużyny został niedawno zaatakowany przez dziennikarzy. Powód jest dość oryginalny. 

Jak się okazuje dziennikarze z gazety Dagbladet zauważyli pewnie nieprawidłowości. Według nich kadra nie stanowi „nowoczesnego społeczeństwa norweskiego”. Dziennikarze uważają, że z kolei trener męskiej drużyny jest zbyt „postępowy”, bowiem w reprezentacji są… muzułmanie. Omar Elabdellaoui czy Haitam Aleesami to nazwiska, które można wymienić.

Reprezentacja kobieca zaś nie zrzesza w swoim składzie żadnych przedstawicieli innych mniejszości, co burzy dziennikarzy, gdyż uważają, że każdy obywatel- w tym imigranci przebywający na terenie Norwegii – powinni mieć możliwość uczestniczenia w wszelkiego rodzaju konkursach.

Do konkursu, który odbędzie się w Holandii został już zgłoszony pełen skład kobiecej drużyny. Eksperci uważają, że reprezentację tworzą zgrani ludzie, którzy mogą odnieść sukces.

Sprawę obiecał zbadać Prezes Norweskiego Związku Piłki Nożnej, który wyciągnie odpowiednie wnioski i ewentualne konsekwencje.

...

Zobacz również