Nocne trzęsienie ziemi w Nowoczesnej. Lawina dymisji. O co chodzi?

Nocne trzęsienie ziemi w Nowoczesnej. Lawina dymisji. O co chodzi? Źródło: fot. wikimedia / Adrian Grycuk

Klub Nowoczesnej przeszedł właśnie trzęsienie ziemi. Jak poinformował lider formacji, całe prezydium klubu podało się do dymisji.

Jak dowiedziały się media, wczorajszej nocy doszło do prawdziwego trzęsienia ziemi w prezydium klubu Nowoczesnej, które zostało zmuszone do podania się do dymisji.

Według oficjalnej wersji, która znalazła się w komunikacie partii, takie działania są motywowane zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

 - Mając na uwadze ryzyko przyspieszonych wyborów samorządowych, Nowoczesna zdecydowała o rozdzieleniu funkcji w zarządzie partii i klubie poselskim - czytamy w komunikacie.

Przewodniczącym nowego prezydium został Ryszard Petru, a rzecznikiem partii Katarzyna Lubnauer. Oprócz nich znaleźli się w nim Barbara Dolniak, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Zbigniew Gryglas, Paulina Hennig-Kloska, Katarzyna Lubnauer, Monika Rosa, Marek Sowa i Mirosław Suchoń.

Jak zapewniał Petru w rozmowie z Polsat News, zmiany w prezydium nie mają żadnego związku z ostatnią aferą dot. jego wyjazdu do Portugalii i rzekomego romansu z jedną z posłanek.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News