Nikolai Glushkov zamordowany przez służby Władimira Putina

Nikolai Glushkov zamordowany przez służby Władimira Putina Źródło:

Nikolai Glushkov zamordowany. To wiadomości z ostatniej chwili. Rosja zabiła kolejnego człowieka na terytorium Wielkiej Brytanii, a Theresa May uznała to za atak na jej kraj. Wszystko idzie w fatalnym kierunku, wojna dyplomatyczna może przerodzić się w ostry konflikt, miejmy nadzieję że do tego nie dojdzie, zbrojny.

- Jeśli okaże się, że Moskwa odpowiada za zatrucie byłego szpiega, Wielka Brytania uzna to za „bezprawne użycie siły przez Rosję”. Rosja ma czas na odpowiedź do północy z wtorku na środę - powiedziała Theresa May po tym, jak rosyjskie służby zabiły 66-letniego Siergieja Skripala. Termin mija dzisiaj w nocy, jednak Rosja odpowiedziała na ultimatum. Kolejny człowiek został zabity przez podległe Putinowi służby. Jeden z największych wrogów Władimira Putina, Nikolai Glushkov, został znaleziony w swoim mieszkaniu w Londynie. Był już martwy. Służby nie mają wątpliwości, że mamy do czynienia z morderstwem, najprawdopodobniej motywowanym politycznie. Główny podejrzany to oczywiście Władimir Putin, czy dokładniej - kontrolowane przez niego służby.

Nikolai Glushkov zamordowany

Dawny rosyjski biznesmen, który azyl w Wielkiej Brytanii otrzymał w 2011 roku, nie jest pierwszym związanym z Władimirem Putinem zamordowanym na Wyspach mężczyzną. Kilka dni temu nienznai sprawcy, najprawdopodobniej oddelegowani do tego zadania przez Kreml otruli podwójnego agenta Siergieja Skripala w Sailsbury. Najgłośniejsza tego typu sprawa, to morderstwo Aleksandra Litwinienki, dawnego agenta KGB i FSB, który pod koniec XX wieku otwarcie zbuntował się przeciw Putinowi, publikując nawet kompromitujące go wydawnictwa. W 2006 roku został otruty w stolicy Wielkiej Brytanii. Morderstwa polityczne są wciąż popularnym w Rosji sposobem na walkę z opozycjonistami i uciekinierami. Sprawa z Sailbury może doprowadzić nawet do wycofania się reprezentacji Anglii z tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Cały świat zaniemówił! Trump ujawnił, dlaczego zwolnił Tillersona
  2. Posłowie PO CICHU dali sobie ogromne podwyżki
  3. Wzruszająca historia. 90-letnia babcia rozdaje ulotki. Powód jest dramatyczny
źródło: theguardian.com Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu