Nikodem oddał oszczędności
facebook.com Hania Zbierzak
Klaudia Bochenek - 5 Sierpnia 2020

Wielkie brawa dla 8-letniego Nikodema. Oddał wszystkie swoje oszczędności na operację, która ratuje życie innego chłopca

Kiedy 8-letni Nikodem zobaczył w aptece skarbonkę, do której wrzucano pieniądze na operację dla małego Stefanka, nie wahał się ani chwili. Oddał wszystkie oszczędności, aby zbliżyć bardziej potrzebujące dziecko do wyczekiwanej operacji. Nikodem od pewnego czasu zbierał pieniądze na wymarzony lot symulatorem samolotu - gdy dorośnie, chciałby zostać pilotem.

Nikodem postanowił przekazać wszystkie swoje pieniądze dla innego chłopca, który wymagał operacji. Stwierdził, że na realizację marzeń może jeszcze troszkę poczekać. Wraz z mamą, Hanną Zbierzak, zaangażował się także w akcję Banku Spółdzielczego "Kilometry dla Stefanka" - kilometr przejechany na rowerze to 1 zł dla Stefanka.

- Myślę, że uda nam się marzenia syna zrealizować bez jego oszczędności. Sprawdziliśmy, że taki najbliższy symulator jest w Gdańsku i liczę, że uda nam się tam dotrzeć na urodziny Nikodema, które przypadają 18 sierpnia. To będzie nasza nagroda dla niego za ten niesamowity gest, za to, że oddał wszystkie swoje oszczędności, aby ratować życie Stefanka. Jestem niesamowicie z niego dumna - mówiła w rozmowie z "Tygodnikiem Szczytno" mama Nikodema.

Źródło: Twój Kurier Olsztyński

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News