Światło dzienne ujrzały nagrania z Korei Północnej. Opublikowane przez brytyjskie portale informacyjne nagrania są wstrząsające. Ukazują bowiem dzieci niewolniczo pracujące przy budowie torów kolejowych.

Jak widać na nagraniach, reżim panujący w Korei Północnej nie cofnie się nawet przed wykorzystaniem swoich najmłodszych obywateli. Kim Dzong Un do roboty przy torach posyła nawet 5-letnie dzieci. Te w mozole niewolniczej pracy mają budować kolejne linie torów dla pociągów.

Najmłodsi przy torach mają spędzać nawet 10 godzin dziennie. Dzieci w tym czasie noszą ciężkie elementy i przy pomocy młotków umacniają całą konstrukcję. 5-latki nie mają co liczyć na pomoc dorosłych przy pracy. Nie są nawet wyposażone w jakiekolwiek ubrania robocze.

W sprawie wypowiedział się już szef międzynarodowej organizacji sprzeciwiającej się niewolnictwu. Aidan McQuade z Anti-Slavery International stwierdził, że filmy ukazujące katorżniczą pracę dzieci są bardzo wstrząsające, ale w gruncie rzeczy nikogo nie powinny dziwić. Reżim Korei Północnej jest bowiem nieprzewidywalny i bardzo brutalny.

pt

...

Zobacz również