Zaniemówiliśmy. Tak dziś wygląda "Niewolnica Isaura"

Zaniemówiliśmy. Tak dziś wygląda "Niewolnica Isaura" Źródło: Screen / "Niewolnica Isaura"

"Niewolnica Isaura" to pierwsza telenowela, wyświetlana w polskiej telewizji. Serial zdobył w swoim czasie ogromną popularność, a dzisiaj określany jest mianem kultowego.

"Niewolnica Isaura" miała swoją premierę w telewizji 19 lutego 1985 roku. Widzowie pokochali brazylijską telenowelę, a losy bohaterów serialu tysiące Polaków śledziło z zapartym tchem. W tytułową rolę wcielała się piękna Lucélia Santos. Dziś niewielu fanów jest w stanie rozpoznać kobietę.

"Niewolnica Isaura" to kultowa telenowela

To była pierwsza wyświetlana w polskiej telewizji telenowela. Choć wielu krytyków zarzucało jej brak ambitnej fabuły, widzowie od razu pokochali serial. Oszałamiający sukces "Niewolnicy Isaury" był niemal namacalny, w czasie emisji kolejnych odcinków o zniewolonej bohaterce, polskie ulice pustoszały. Kilkadziesiąt dziewczynek urodzonych w czasie trwania polskiej emisji serialu otrzymało również imię po głównej bohaterce.

Telenowela opowiadała historię Isaury, młodej i pięknej niewolnicy, która więziona jest przez szaleńczo zakochanego w niej Leoncio Almeidę - dziedzica plantacji bawełny. Serial nakręcono w 1976 roku, powstał na podstawie XIX-wiecznej powieści brazylijskiego pisarza Bernarda Guimarãesa.

Na fali ogromnej popularności serialu, w 1985 roku do Polski przyjechali odtwórcy głównych ról - Lucélia Santos i Rubens de Falco. Widzowie przyjęli ich z niezwykłym entuzjazmem i ciepłem. Sukces telenoweli przyczynił się do rozwoju światowej kariery brazylijskiej aktorki, wcielającej się w tytułową Isaurę. Dzięki tej roli zyskała status międzynarodowej gwiazdy i wystąpiła w wielu filmach. Została pierwszą zagraniczną aktorką, która dostała nagrodę Złotego Orła w Chinach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niewolnica Isaura zrobiła z aktorki międzynarodową gwiazdę

Dziś Lucélia Santos wciąż aktywnie pracuje aktorsko, ale realizuje się zawodowo również jako reżyserka i producentka. Jej film dokumentalny pt. "Timor Wschodni – masakra, której świat nie zobaczy" odniósł ogromny światowy sukces. Jej syn Pedro Neschling, ze związku z kompozytorem muzyki poważnej i dyrygentem Johnem Neschlingiem, również jest aktorem.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia w zachodniej Polsce. 18-latek zmarł na komisariacie, przyczyna śmierci jest dobijająca
2. Żenująca wpadka w „Pytaniu na Śniadanie”. Prowadzący będą mieli kłopoty?

Kobieta aktywnie udziela się także w mediach społecznościowych, za pośrednictwem których utrzymuje stały kontakt ze swoimi fanami. Choć dziś trudno rozpoznać w niej młodziutką Isaurę, to gwiazda wciąż jest piękną i zadbaną kobietą.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#tbt Ucrânia 2018

Post udostępniony przez Lucelia Santos (@luceliasantosoficial)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz problemy ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu? Dieta, która może Ci pomóc
  2. Polacy już skaczą w Rasnovie. Biało-Czerwoni wypadli bardzo słabo
  3. Nikt nie miał pojęcia, że sytuacja była na tyle zła. "Boczek" z Kiepskich zaczął nawet tracić wzrok
  4. Rodzina królewska legnie w gruzach? Ujawniono, że księżna Diana miała córkę
  5. W końcu kamery wszystko uchwyciły. Cała prawda o Dagmarze i jej największej tajemnicy
  6. Kupiłeś dzisiaj pączki? Wyrzuć je natychmiast, dziennikarze dotarli do ukrywanej prawdy

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News