Skandaliczna sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii. Tamtejszy Departament Pracy i Emerytur wstrzymał wypłatę zasiłku dla niewidomego mężczyzny, bo ten nie odpowiedział na urzędowy list.

Alan Moody jest 60-letnim niewidomym, który już od 10 lat utrzymuje się z zasiłku. Mężczyzna został uznany za niezdolnego do pracy, ze względu na to, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Moody nie spodziewał się jednak, że ktoś odbierze mu zasiłek z tak szokującego powodu.

Departament Pracy i Emerytur postanowił bowiem, że wezwie 60-latka na komisję, która oceni, czy Moody faktycznie jest niezdolny do wykonywania zawodu. Urzędnicy wysłali do niewidomego wezwanie na kontrolę w formie listu. Ten nie był jednak w stanie odczytać wiadomości i w końcu nie stawił się na wezwanie Departamentu.

Brat Alana, 65-letni Terry Moody, który jest także opiekunem niewidomego, nie może pojąć decyzji urzędu. 450 funtów brytyjskich, jakich pozbawiono jego brata, były dość sporą pomocą świadczoną niewidomemu. Dla 60-latka zasiłek był bowiem głównym źródłem utrzymania.

pt

...

Zobacz również