Dziś rano wszystko już się wyjaśniło i było pewne. Zmiana premiera ogłoszona będzie jeszcze dziś, wieczorem partia wreszcie to ustali. Teraz jednak politycy PiS odwołują wszystko. W obozie rządzącym panuje niesamowity chaos i klaruje się nowy plan.

W czwartek rano wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki zapewnił, że jeszcze tego samego dnia popołudniu zostanie podjęta decyzja o zmianie premiera. To pozwalało myśleć, że kandydat na to stanowisko już jest wybrany.

ZOBACZ TAKŻE: Media nie mogą uwierzyć! Terlecki: Następne 2 lata premierem będzie…

Odwołują wszystko

Teraz jednak partia ze wszystkiego się wycofuje. Najpierw ustami rzeczniczki rządu Beaty Mazurek poinformowano, że w sprawie zmiany na stanowisku premiera nie ma podjętej żadnej decyzji.

Potem także sam Terlecki, wcześniej zapewniający o pewnych i podjętych decyzjach, ze wszystkiego się wycofał.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieje się! Duda z rana zszokował wszystkich, Szydło i Kaczyński pędzą do Pałacu

Nowe stanowisko

Terlecki przyznał, że do zmiany na stanowisku premiera nie musi dojść. Wygląda na to, że plan PiS w tej kwestii się zmienia. Decyzja na ten temat losów Beaty Szydło zostanie podjęta jeszcze dziś.

– Dziś Komitet Polityczny PiS wieczorem podejmie decyzję, czy rekonstrukcja rządu będzie obejmowała także stanowisko premiera – stwierdził Terlecki w rozmowie z TVP Info.

To zaś oznacza, że decyzji o zmianie premiera wciąż jeszcze nie ma. Równocześnie marszałek Terlecki stwierdził, że jeśli taka zapadnie, to poznamy ją dopiero za tydzień. Niewiarygodny chaos, który panuje w PiS, wzbudza poważne wątpliwości co do podejmowanych tam decyzji.

Co Kaczyński myślał o swoim bracie? Zaskakujące! 10 rzeczy, których wcześniej nie wiedziałeś o prezesie PiS


Kim jest mąż Beaty Szydło? Imponujące! 10 nieznanych faktów z życia premier

Zobacz również