Choć wydaje się to niewiarygodne, to jednak faktycznie się wydarzyło. Dostaliśmy informację, że TVN24 zrobił wywiad z… „sobowtórem” porucznika Artura Wosztyla, pilota Jaka-40, który 10 kwietnia 2010 r. lądował w Smoleńsku. Sam zainteresowany mówi, że to nie on. Kim jest człowiek, z którym rozmawiała telewizja TVN24?

– Po premierze Smoleńska swoimi wrażeniami podzielił się również Artur Wosztyl, pilot Jaka-40, który 10 kwietnia lądował w Smoleńsku przed Tupolewem – zapowiedziała dziennikarka TVN24.

– To nie jest kwestia wiary, to jest kwestia nauki. Nauka wykluczyła kłamliwą wersję MAK-u, że samolot zszedł za nisko i rozbił się o brzozę – powiedziała osoba podpisana jako Artur Wosztyl.

Problem polega na tym, że to… nie był Artur Wosztyl. Nie wiadomo kim był ten człowiek.

– Od znajomych dotarły do mnie informacje, że wypowiadałem się na temat filmu „Smoleńsk” w reżyserii Pana Antoniego Krauze dla telewizji TVN zaraz po jego uroczystej prapremierze. Zdziwiony byłem tymi sugestiami i przy pomocy mi bliskich znalazłem ten materiał. Jestem zaskoczony brakiem profesjonalizmu mediów, które kształtują opinię publiczną. Jestem zażenowany tym, że podaje się Polakom nieprawdę. Właśnie tak wygląda manipulacja i próba przedstawiania rzeczy przez media, które sympatyzują z pewnymi siłami politycznymi, a które odrzucają kilka groszy do tego,aby dyskredytować sam film, który poruszył mnie. Polecam uwadze ten krótki film i jednocześnie mam nadzieję, że telewizja TVN naprawi swój błąd, albo celowe działanie – mówi Wosztyl. 

TVN24 reaguje na wpadkę z sobowtórem Wosztyla

– Może dla zdezorientowanych zadam pytanie, czy ktoś wie kim jest ten Pan, bo na pewno nie Arturem Wosztylem. Poddaję w wątpliwość profesjonalizm stacji TVN! – dodaje. 

Poniżej załączamy film. Można go również obejrzeć na PikioTV. 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również