NIEWIARYGODNE! Trump to nowy WRÓG Kaczyńskiego

NIEWIARYGODNE! Trump to nowy WRÓG Kaczyńskiego

Z obozu Zjednoczonej Prawicy docierają do nas niewiarygodne wieści. Jak donoszą, Donald Trump, prezydent USA nie jest już przyjacielem Polski i PiS. Teraz najpotężniejszy człowiek świata jest wrogiem Jarosława Kaczyńskiego i dobrej zmiany.

Zmiana nastawienia obozu władzy do gospodarza Białego Domu ma oczywiście związek z uchwaleniem nowelizacji ustawy i IPN. Prawo, które czeka jedynie na podpis prezydenta RP, zakłada wyższe kary dla tych, którzy zrzucą winę za zbrodnie obcych państw i narodów na Polskę i Polaków. ZOBACZ TAKŻE: Izrael wściekły na Polskę. Rządowi PiS postawiono ULTIMATUM Ustawa w Izraelu uznana została za antysemicką i nawołującą do wymazywania "udziału Polski w Holokauście". Tel Awiw wycofał nawet swojego ambasadora z Warszawy, powodując ogromny problem i kryzys w dotychczas doskonałych stosunkach dwustronnych. Swoje wątpliwości wobec zapisów ustawy zgłosił także Departament Stanu USA i grupa kongresmenów. Prawo nie podoba się także Ukraińcom, gdyż zawiera wzmiankę o zakazie negowania zbrodni ukraińskich nacjonalistów w latach 1925-1950. ZOBACZ TAKŻE: USA wściekłe na Polskę! Macierewicz poniżył najważniejszą osobę w Ameryce Nikt nie mógł przewidzieć, że ustawa, która przeszła przez proces legislacyjny bez żadnych poprawek i zastrzeżeń wywoła taką aferę. Obecna sytuacja jest prawdziwym wstrząsem dla polskiej dyplomacji, która nigdy nie zetknęła się z podobnym problemem.

Trump to nowy wróg Kaczyńskiego

Fakt, że nawet Amerykanie mają zastrzeżenia do przegłosowanej w czwartek przez Senat RP noweli, jednocześnie zaskoczył i rozzłościł Prawo i Sprawiedliwość. Nastroje w obozie władzy i na prawicy w ogóle ujawnia tygodnik "Sieci", w szczególności poprzez swoją okładkę. ZOBACZ TAKŻE: Niemiecka lewica staje po stronie PiS ws. ustawy o IPN! Ostre oskarżenia Pismo uchodzi za wiarygodne źródło informacji na temat wydarzeń wewnątrz koalicji rządzącej, a w szczególności PiS. Okładka numeru z tego tygodnia natychmiast informuje czytelnika, kto nie jest uznawany w kręgach polskiej władzy za przyjaciela. Grafika oprócz twarzy Jarosława Kaczyńskiego i Netanjahu na pierwszym planie zawiera zestawienie twarzy Donalda Trumpa, Angeli Merkel i Władimira Putina. Wszyscy ci politycy zostali zestawieni jako wrogowie, gdyż jak twierdzi prorządowa gazeta mająca swoje potwierdzone źródła w obozie rządzącym, prowadzą "operację przeciw Polsce". ZOBACZ TAKŻE: Izraelska gazeta szokuje. „Do kogo należy Auschwitz?” Nie wiadomo, jak do tej sytuacji odnosi się prezydent Andrzej Duda, który przyjacielskie stosunki z USA i tamtejszym przywódcą stawia sobie za jeden z głównych celów swojej prezydentury. Także sam Trump nie wypowiadał się osobiście w tej sprawie. Trump fot. Okładka magazynu "Sieci"
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News