Kiedy w Europie Zachodniej władze borykać się muszą z wieloma problemami, obecnie związanymi przede wszystkim z terroryzmem, Polska okazuje się coraz bardziej popularnym celem wakacyjnym, ale i miejscem, gdzie warto się przeprowadzić. W tej kwestii bowiem państwo wciąż odnotowuje coraz lepsze statystyki.

Najważniejsze dane, z których można korzystać jeszcze przed tegorocznym sezonem wakacyjnym, to całościowe statystyki z 2016 roku. Łącznie Polskę odwiedziło wtedy 6,1 mln turystów. Dla porównania rok wcześniej było ich 5,7 mln. Wiele osób twierdzi, że wzrost ten zanotowano dzięki spokojnej, względnie ustabilizowanej sytuacji wewnętrznej w kraju, gdzie terroryzm właściwie w ogóle nie jest problemem. Właśnie dlatego Polskę mogą wybierać rodziny z dziećmi, czy osoby starsze. Poza tym bardzo istotną kwestią są atrakcje oraz niezwykła historia, którą może zaoferować kraj.

Według statystyk najwięcej osób odwiedzających Polskę pochodziło z Niemiec. Na drugim miejscu w danych uplasowali się Brytyjczycy. Tuż za nimi byli Ukraińcy, których rzeczywiście jest w kraju coraz więcej. Tysiące osób ze Stanów Zjednoczonych, Szwecji, czy Danii także decyduje się na spokojne wakacje w polskich górach oraz nad morzem. Wielkim zainteresowaniem cieszą się także Mazury.

Osoby prowadzące hotele i restauracje, szczególnie w dużych miastach z bogatą historią, bez wątpienia są zadowolone z tego wzrostu w statystykach. Dane mówią także bowiem o większej ilości sprzedanych noclegów, czy posiłków. Wielu ekspertów realnie doszukuje się źródła tego sukcesu w polityce odmiennej od tej prowadzonej przez Niemcy, czy Francję. Szczególnie że to z państw europejskich pochodzi najwięcej odwiedzających Polskę turystów. Jest to jednak oczywiście bardzo kontrowersyjny temat.

...

Zobacz również

Zobacz również