Sprawa reparacji wojennych wciąż budzi silne emocje. Często podnoszone są argumenty, że Polska nie powinna się domagać odszkodowań ze względu na dobro stosunków międzynarodowych. Teraz Polacy otrzymali niespodziewane wsparcie.

Na popularnym międzynarodowym konserwatywnym profilu na Twitterze pojawił się komunikat o tym, że Polska domaga się od Niemiec nawet biliona dolarów odszkodowań.

– Polacy walczą z niemieckimi pogróżkami pytając o bilion dolarów w odszkodowaniach wojennych – czytamy w tweecie profilu Voice of Europe (Głos Europy).

Post ten, jak się okazuje, został skomentowany przez wielu internautów z całego świata, którzy popierają polskie postulaty. Wielu z nich przyznało, że faktycznie Polacy niezwykle cierpieli z powodu niesprawiedliwej wojny. Internauci podkreślali, że Polska została wyniszczona przez wojnę. Niektórzy zwracali też uwagę na to, że po jednej okupacji – niemieckiej, do Polski przyszła kolejna – sowiecka.

Internauci, przyznający rację Polakom, pochodzą z bardzo różnych części świata. Część z nich, jak pewien Brytyjczyk, deklarowało sympatię do naszego kraju. W dyskusji zabrało głos kilku Amerykanów, którzy wyrazili wsparcie dla polskich postulatów.

Wniosek, który wypływa z tych komentarzy, oczywiście może być pozytywny. Pokazuje, w jak wielu miejscach Polacy zdobyli sympatię ludzi. Z drugiej strony – większość „followersów” profilu Voice of Europe, to konserwatyści, którzy po prostu mają poglądy zbliżone do tych wyrażanych przez np. polski rząd.

fot. twitter.com/V_of_Europe

Źródło: wrealu24.pl

...

Zobacz również

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Zobacz również