Kibice polskich drużyn słyną z widowiskowych opraw meczów. Ostatnie dzieło fanów Legii także nie zawiodło. Podczas wczorajszego meczu z kazachską Astaną zaprezentowali show, o którym mówi dziś cały świat. 

Legia zaprezentowała ogromną, biało-czerwoną kartoniadę z rokiem wybuchu Powstania Warszawskiego. Prócz tego z dachu stadionu spuścili wielką planszę ze zdjęciem, przedstawiającym Niemca celującego w głowę dziecku – małemu powstańcowi. Wzdłuż trybuny znajdował się także wielki baner z napisem w języku angielskim: „During the Warsaw uprising Germans killed 160 000 people thousands of them were children” (Podczas Powstania Warszawskiego Niemcy zabili 160 000 ludzi, tysiące z nich były dziećmi).

Kibicowską oprawę dostrzegli dziennikarze licznych redakcji zagranicznych, między innymi amerykański „Sports Illustrated”, brytyjski „Daily Mail”, czy włoski calciomercato.com. „Sports Illustrated” to jedna z największych amerykańskich redakcji sportowych. Dziennikarze „SI” nie tylko zwrócili uwagę na oprawę kibiców Legii, ale także podkreślili, że to nie pierwsza taka oprawa polskich kibiców.

„Daily Mail” wspomniało z kolei poprzednie oprawy kibicowskie, zwracając uwagę, że Klub może zostać ukarany za taką oprawę. W 2012 roku za upamiętnienie Postania Warszawskiego UEFA ukarała Śląsk Wrocław, a jakiś czas później zabroniła uczczenia przez wrocławskich kibiców Rzezi Wołyńskiej. Kary UEFA związane są z zakazem prezentowania na meczach treści, które mogą być kojarzone politycznie.

ZOBACZ TAKŻE:

Zobacz również