Niesamowity przełom w nauce. "Teleportacja jest możliwa!"

Niesamowity przełom w nauce. "Teleportacja jest możliwa!" Źródło: fot. wikimedia commons - public domain pictures

Profesor Zhou z uniwersytetu w Kansas dokonał niezwykłego przełomu w nauce. W swoim eksperymencie udało mu się udowodnić, że teleportacja jest możliwa. Na razie dokonała się na poziomie elektronów, ale to milowy krok w przyszłość fizyki.

Według "Daily Express" Zhao udało się doprowadzić do przeskoku elektronów z warstwy pierwszej do trzeciej bez przebywania na drugiej i pozostawienia śladu swojej drogi. Ta osobliwa teleportacja dokonała się przy okazji badania kwantowych oddziaływań Van der Waalsa. Profesor wytłumaczył, że to rodzaj oddziaływania, w którym wytwarza się przyciąganie między dwoma cząsteczkami, które są bardzo blisko siebie.

Naukowcy, którzy byli obecni przy eksperymencie i widzieli, że elektrony nie pojawiły się na środkowej warstwie lub nie pozostawiły tam nawet swego śladu, zdradzili mediom, że według nich przeczy to dotychczasowym prawom fizyki.

Niesamowite odkrycie prof. Zhou może okazać się milowym krokiem w drodze do teleportacji większych obiektów. Do tej pory nie wiadomo, czy jest to do końca możliwe. Odkryto jednak, że na poziomie cząsteczkowym zdecydowanie tak.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News