Niesamowita wiadomość od szefa NATO dla Polski!

Niesamowita wiadomość od szefa NATO dla Polski!

Polska, która wstąpiła do NATO w 1999 roku, od samego początku stara się spełniać jego wytyczne dotyczące obronności. Obecny w naszym kraju szef Sojuszu, Jens Stoltenberg pochwalił nasz kraj na forum międzynarodowym właśnie za te wysiłki. Norweg stwierdził, że jesteśmy przykładem dla pozostałych 28 państw.

Od dziś do 29 maja w gmachu Sejmu i Senatu obraduje Zgromadzenia Parlamentarne Sojuszu Północnoatlantyckiego. Utworzona w 1955 roku instytucja jest forum przedstawicieli zgromadzeń ustawodawczych wszystkich państw wchodzących w jego skład państw. Szczyt od początku wzbudzał wiele kontrowersji, związanych głównie z protestem niepełnosprawnych i ich rodziców w budynku przy ul. Wiejskiej. Trwający od niemal 40 dni strajk jest sporym problemem dla władz, które podejrzewano o próbę usunięcia protestujących z okazji przyjazdu zagranicznych gości. Do tego jednak nie doszło, a niekorzystną dla PiS atmosferę przełamał szef Sojuszu, który Polskę określił przykładowym członkiem organizacji. Zdaniem Jensa Stoltenberga doskonale wywiązujemy się z postawionych nam sojuszniczych obowiązków.

Szef NATO chwali Polskę

Każdy obecny w strukturach Sojuszu kraj ma obowiązek przekazywania rocznie na obronność 2 proc. PKB. Polska jest jednym z niewielu krajów, które wywiązują się z tego nakazu. Kwestię tę poruszały już Stany Zjednoczone, których przywódca Donald Trump zażądał wręcz dostosowania się do wymogu, który spełniają, chociażby USA, czy Rzeczpospolita. Gospodarz Białego Domu dał tym samym do zrozumienia, że jego kraj nie zamierza brać na siebie całego ciężaru ewentualnej agresji. - Polska służy jako przykład, jeśli chodzi o wydatki obronne, bo osiągnęła 2-procentowy próg. To jest coś, co przyjmujemy z zadowoleniem. Polska to ważny kraj sojuszniczy NATO, wnoszący wkład w naszą wspólną obronę i bezpieczeństwo na wiele różnych sposobów. Polska gości grupy batalionowe, Polacy biorą udział w naszej obecności wojskowej na Łotwie i w Rumunii. Polska jest obecna w Afganistanie, w Kosowie. Inwestujemy teraz w system obrony przeciwrakietowej w Polsce - to ma znaczenie dla całego Sojuszu - powiedział w Warszawie Stoltenberg. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Papież Franciszek szokuje. Ogłosił nowy grzech śmiertelny
  2. Celebrytka oskarża TVN! Jak wytłumaczy się z tego stacja?
  3. Atak na policję Warszawie! Obcokrajowiec użył rozpędzonego samochodu
źródło: niezalezna.pl Następny artykuł