Niesamowita iluzja japońskiego profesora podbija sieć. Dacie radę? Nikomu się nie udało

Niesamowita iluzja japońskiego profesora podbija sieć. Dacie radę? Nikomu się nie udało Źródło:

Japoński profesor opublikował niesamowitą iluzję, która podbija obecnie sieć. Internauci głowią się nad tematem i zastanawiają się nad wyjaśnieniem. Sam naukowiec przychodzi z odpowiedzią.

Iluzja pokazuje, że ludzkie oko nie jest w stanie zobaczyć wszystkich kropek, które są zamieszczone na obrazku. Profesor Akiyoshi Kitaoka z Uniwersytetu Ritsumeiken w Japonii rozpalił wielkie zainteresowanie w mediach społecznościowych.

Jakie jest zadanie dla internauty? Trzeba zobaczyć dwanaście kropek naraz. Według profesora, ludzkie oko nie jest w stanie wykonać zadania, aczkolwiek internauci z uporem maniaka próbują zobaczyć wszystkie kropki za jednym spojrzeniem.

Naukowiec wyjaśnia, że ludzie mają słabo rozwinięte widzenie peryferyjne, więc widzą centralne kropki, ale nie są w stanie ujrzeć tych bocznych. Wzrok skupia się na jednym punkcie, a umysł automatycznie wypełnia resztę powierzchni tłem. Zadanie jest utrudnione dzięki sieci linii, które przecinają obrazek. Do podobnych iluzji używa się regularnie kontrastu, cieni i palety barw.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu