Niepokalanów: Grupa mężczyzn z mieczami w kościele. Zapowiadają walkę z grzechem

Niepokalanów: Grupa mężczyzn z mieczami w kościele. Zapowiadają walkę z grzechem Źródło: screen twitter.com

Niepokalanów stał się dzisiaj miejscem bardzo niecodziennej sytuacji. Coś takiego zdarza się tylko raz w roku. Grupa mężczyzn z mieczami w rękach przysięgała podczas mszy walkę z grzechem.

Niepokalanów jest klasztorem, który znany jest w całej Polsce. Jednak dzisiaj miała tam miejsce niecodzienna sytuacja w postaci uroczystości kościelnej, która ma miejsce tylko raz w roku i nie jest związana z obchodami żadnego święta. Co więcej, podczas mszy świętej w kościele obecna była grupa mężczyzn dzierżąca w rękach miecze. Zgromadzeni unosząc oręż w górę, składali uroczystą przysięgę, której elementem jest obietnica walki z grzechem. Kim są Wojownicy Maryi?

Niepokalanów: Wojownicy Maryi złożyli swoje przysięgi

Kościół katolicki pełny jest różnych ugrupowań i wspólnot, które mogą przybierać naprawdę niecodzienne, a nawet dziwne formy. Jedną z nich są właśnie Wojownicy Maryi, którzy co roku przyjmują swoich nowych członków podczas uroczystej mszy świętej, na której składają przysięgę.

Głównym elementem ceremonii jest właśnie przysięga składana przez wszystkich nowych członków, podczas gdy nad swoimi głowami mają uniesione miecze. Wspólnota jest dostępna tylko dla mężczyzn i zrzesza ludzi z całej Polski, jak i spoza granic naszego kraju.

 - Być Wojownikiem Maryi to znaczy walczyć pod sztandarem Niepokalanej z szatanem, grzechem i swoimi słabościami na wszystkich polach swojego życia. Ogromnie wzrasta nasza miłość do Kościoła, do sakramentów, do Eucharystii, spowiedzi i adorowania Pana Jezusa. Jesteśmy zakochani w Matce Bożej. To wielka pomoc dla mężczyzn, którzy w dzisiejszym świecie są zatruwani fałszywymi wzorami męskości. Naszym celem jest pomoc mężczyznom w przywracaniu ich tożsamości - mówił Piotr Hubert Kowalski, lider warszawskiego regionu Wojownicy Maryi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Podczas przysięgi nowi członkowie wspólnoty zobowiązują się do walki z grzechem i szatanem, a fakt, że mówiąc to mają w rękach miecze, sprawia, że dla niektórych wygląda to naprawdę niepokojąco. Na oficjalnej stronie możemy za to znaleźć informację, że wspólnota skupia się przede wszystkim na wspólnych nabożeństwach i modlitwie.

Jednak nagranie z dzisiejszej uroczystości wywołało niemałe poruszenie w Internecie, gdzie pojawiła się bardzo duża ilość negatywnych komentarzy pod kierunkiem Wojowników Maryi.

 - To dopiero trzeba mieć wypaczone rozumy... I nie mówię tylko o tych żałosnych pseudo-rycerzach, ale też o organizatorach tego cyrku. Krytykowana Parada Równości to przy nich to oaza normalności... - pisze jeden z internautów.

 - Bójmy się! Wszystkich inaczej myślących wytępią ogniem i mieczem a wszystko w imię Boga! Boże co to ma być, ja jestem wierzącym katolikiem, ale trzymam się z dala od tego, co obecnie w polskich kościołach się wyprawia! - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak odleciał totalnie! Gdy wyszedł na scenę, fanom oczy wyszły z orbit. Zemdlejecie, jak to zobaczycie
  2. Co się stało Henryce Krzywonos? Legenda Solidarności schudła aż 60kg! Na jej widok pospadacie z krzeseł!
  3. RCB alarmuje. Służby apelują do Polaków o uwagę, nie żyje 7 osób, które wczoraj nie zachowały ostrożności
  4. W wesołym miasteczku doszło do tragicznego wypadku. Polsat: 13-latka walczy o życie
  5. Aktor grający Paździocha w "Kiepskich" latami ukrywał zdumiewającą prawdę przed mediami. Kim jest syn gwiazdora Polsatu Eryk?
  6. Puścili na weselu kultowe disco polo. Żenująca reakcja Beaty z Warszawy

źródło: Polityczek

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News