Nagrody dla rządu to przy tym nic. Niepojęte praktyki polityk PiS

Nagrody dla rządu to przy tym nic. Niepojęte praktyki polityk PiS Źródło:

Nagrody wypłacone ministrom PiS w rządzie Beaty Szydło przez długi czas bulwersowały nawet dużą część grona wyborców partii. Jak się jednak okazuje, złość skierowana w stronę szefów resortów sprawiła, iż nikt nie zauważył innej afery, która ujrzała właśnie światło dzienne. 

Anna Maria Anders pełni funkcję pełnomocniczki rządu ds. dialogu międzynarodowego. Funkcja upoważnia ją do korzystania z państwowych pieniędzy na poczet służbowych podróży, jednak sumy, które przeznaczyła na ten cel, oburzyły wyborców.

Zadziwiające postępowanie polityk PiS

Senator tłumaczyła się więc wiekiem. Twierdziła także, iż nie może pełnić swego stanowiska, siedząc jedynie za biurkiem. Kiedy myślała, że sprawa całkowicie ucichła, na jaw wyszedł jej kolejny, zadziwiający aspekt. Jak donoszą dziennikarze "Rzeczpospolitej", Anders omija obowiązkowy dla wysoko postawionych polityków rejestr korzyści. Oświadczenia powinny być składane do 30 dni od otrzymania środków, aby zapobiegać przypadkom korupcji.

Anders nie zamierza się podporządkować

Jak się jednak okazuje, senator jeszcze nigdy nie udostępniła podobnego dokumentu. Co ciekawe, niewywiązanie się z tego obowiązku nie wiąże się z żadnymi karami ani sankcjami. Zwyczajowo stosują się jednak do niego (prawie) wszyscy politycy. Wiele wskazuje więc na to, że Anders wciąż nie zamierza w ten sposób uzupełnić swego oświadczenia majątkowego. Sama senator nie skomentowała jeszcze tych doniesień. Do sprawy nie odniósł się także premier Mateusz Morawiecki, któremu podlega polityk. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wałęsa spotka się z Kaczyńskim? Zapowiada szturm na siedzibę PiS
  2. PiS się z tego nie podniesie! Ujawniono miażdżący raport
  3. Wassermann wsadzi do więzienia wroga PiS? Padły ostre słowa
  4. Co się dzieje z królową?! Cała Wielka Brytania przygotowała się na śmierć Elżbiety II
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News