Evtis nie stroni od przedstawiania swoich poglądów w nagrywanej przez siebie muzyce. Raper postanowił wyrazić oburzenie działalnością Antify i Filipa Stojanowskiego.

Evtis nie miał łatwego życia. Na skutek doznanego w dzieciństwie wypadku stał się częściowo sparaliżowany. Raper często podkreśla swoją więź z kibicami Lecha Poznań, którzy nigdy nie napiętnowali jego niepełnosprawności.

Inaczej ocenia swoją relację z policją. Funkcjonariusze mieli niegdyś spałować rapera za to, że zbyt wolno szedł na stadion. Nie najlepiej raperowi układa się również z niektórymi polskimi mediami. Evtis twierdzi, że do zostania raperem zmotywowała go Gazeta Wyborcza, która miała przedstawiać fałszywy obraz kibiców Lecha.

W swojej twórczości raper porusza tematykę polityczną. Przykładem tego pozostaje piosenka „Zakodowani”, która, jak wskazuje nazwa, traktuje o KODzie. Organizacja wraz z partiami opozycyjnymi jest krytykowana przez Evtisa.

Najnowsza piosenka rapera odnosi się do poznańskiej manifestacji Antify. Wspomniany w niej zostaje również Filip Stojanowski.

https://www.youtube.com/watch?v=bZhSXyTro-4

Zobacz również