Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny w ostatnim czasie stanęło w ogniu krytyki. Tym razem chodzi o ustawę, która według wielu osób jest dosłownie zabójcza w skutkach.

Ustawa dezubekizacyjna jest jednym z projektów Prawa i Sprawiedliwości, który wywołuje największe kontrowersje. Według niektórych doprowadza nawet do zgonów przedstawicieli służb PRL.

Federacja Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP przedstawiła dane, z których wynika, że przez ustawę zginęło aż 12 osób. Chodzi o przypadki samobójstw, zawałów serca i udarów, które nastąpiły po otrzymaniu decyzji MSWiA o obniżeniu świadczenia emerytalnego.

Przedstawiciele dawnych służb nie zamierzają tak łatwo odpuścić sprawy emerytur. Ostrzegają, że mają haki nawet na polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Mimo to mało prawdopodobne jest, by rząd zdecydował się na wycofanie jednego ze swoich sztandarowych projektów, którym zaskarbił sobie poklask wśród większości społeczeństwa. Dane na temat tragicznych skutków ustawy, czy wspomnianych haków według polityków Prawa i Sprawiedliwości nic w tej kwestii nie zmienią.

źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również