Niemowlę jest najmłodszą ofiarą koronawirusa w Europie
Pixabay Artem_Apukhtin
Agata Jaroszewska - 9 Maja 2020

Tragiczne wieści obiegły media. Niestety, dziecka nie udało się uratować

Niemowlę zmarło w Wielkiej Brytanii w wyniku zakażenia koronawirusem - to najmłodsza ofiara COVID-19 w całej Europie. Chociaż początkowo uważano, że młodsi pacjenci nie muszą obawiać się SARS-CoV-2, gdyż ich organizmy lepiej radzą sobie z zagrożeniem, to coraz częściej słyszymy, że jest to błędne założenie. Seniorzy nadal pozostają w grupie zwiększonego ryzyka, jednak także młodzie ludzie nie powinni lekceważyć epidemii, która rozprzestrzeniła się na całym świecie.

Niemowlę, którego śmierć potwierdziło "Daily Mirror" miało zaledwie kilka tygodni. Wieści, które obiegłī media są wyjątkowo tragiczne. Dziecka niestety nie udało się uratować, pomimo usilnych prób podjętych przez brytyjskich lekarzy.

Obrazek skutecznym psychotestemWyjątkowo skuteczny psychotest. Spójrz na obrazek i odpowiedz na proste pytanie, cała prawda wyjdzie na jawCzytaj dalej

Niemowlę najmłodszą ofiarą koronawirusa w Europie

Niemowlę straciło życie w wyniku choroby COVID-19 wywoływanej przez SARS-CoV-2. Dziecko miało zaledwie sześć tygodni i jak podaje na swojej stronie dziennik "Daily Mirror", jego zgon nastąpił 3 maja. Jest najmłodszą ofiarą epidemii w Wielkiej Brytanii i jednocześnie w Europie. Nie zdecydowano się jednak na ujawnienie regionu, z którego pochodziło tragicznie zmarłe niemowlę. Jego śmierć wstrząsnęła Brytyjczykami, gdyż wirus kojarzony jest raczej jako niebezpieczeństwo dla osób w podeszłym wieku czy też posiadającym choroby współistniejące. W tym przypadku nie poinformowano o tym, aby sześciotygodniowy chłopiec cierpiał na jakiekolwiek inne schorzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

KobietaKobieta chora na nowotwór wzięła ślub w szpitalu. Następnego dnia jej męża spotkała największa tragediaCzytaj dalej

Coraz częściej słyszy się o śmierci młodszych pacjentów

Wiadomości napływające z Wysp nie napawają optymizmem, jednak w mediach coraz częściej pojawiają się równie tragiczne wieści. Zmarłe niemowlę, nie jest jedynym dzieckiem, które straciło życie w wyniku zakażenia koronawirusem. Jak podaje Interia, dotychczas, w związku z szalejącą epidemia, najmłodszym zmarłym w Europie był pięciolatek. To dziecko także mieszkało w Wielkiej Brytanii, nic więc dziwnego, że Brytyjczycy mogą czuć się przytłoczeni tak smutnymi informacjami pojawiającymi się w mediach. "Daily Mirror" cytuje NHS, brytyjską służbę zdrowia, która podaje, że wiek ofiar SARS-CoV-2 jest bardzo zróżnicowany. Na tę chwilę najstarszy zmarły miał 103 lata, a wiek najmłodszego pacjenta uległ zmianie i teraz to właśnie sześciotygodniowe niemowlę wyznacza dolną granicę.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagła decyzja ministerstwa, w przyszłym tygodniu zniosą ważny zakaz? Jest jeden warunek

2. Poszukiwania zakończone, ciało znaleziono w rzece. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Wszyscy powinniśmy dbać o swoje bezpieczeństwo

Tragiczne wieści, które obiegły media w związku ze śmiercią niemowlaka, wskazują na to, że młodość nie stanowi pełnej formy zabezpieczenia przed koronawirusem. Na świecie najmłodszy zgon spowodowany COVID-19 miał prawdopodobnie miejsce na Filipinach. Według "The Sun" zmarłe tam niemowlę miało zaledwie 29 dni i na świat przyszło już w trakcie epidemii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jedzenie jednego jajka dziennie może przynieść zaskakujące efekty. Nie obawiaj się włączyć go do swojej diety
  2. Polacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, kochały go miliony na całym świecie
  3. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Miał zaledwie 46 lat
  4. Syn zakopał sparaliżowaną matkę, wrócił do domu i poszedł spać. 3 dni później otworzył drzwi i zaniemówił
  5. Po latach na jaw wyszło, jakim tatą był Zbigniew Wodecki. Ciężko powstrzymać łzy
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

InformacjeDramatyczne informacje ws. Kacperka, nikt o nich nie mówi. Ujawniono bardzo przykre szczegółyCzytaj dalej

Źródło: Interia / Daily Mirror

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News