10-latka upuściła niemowlaka, później go nadepnęła. Za jego zabicie odpowie jak dorosła

10-latka upuściła niemowlaka, później go nadepnęła. Za jego zabicie odpowie jak dorosła Źródło: Pixabay/ MariangelaCastro

Niemowlak zginął w tragicznych okolicznościach. Śmierć malca spowodowała jego 10-letnia dziewczynka. Choć rodzina widzi w tym nieszczęśliwy wypadek, dziecko zostało oskarżone o morderstwo pierwszego stopnia i odpowie jak osoba dorosła.

Niemowlak wypadł z rąk opiekującej się nim 10-latki, a potem zaczął płakać. W jednej wersji dziewczynka miała nadepnąć go, poirytowana, by go uciszyć, w innej - był to nieszczęśliwy wypadek. Niestety, skutek był tragiczny - sześciomiesięczne dziecko zginęło.

Niemowlak zginął. Za śmierć odpowie 10-latka

Dramatyczna historia wydarzyła się rok temu w Stanach Zjednoczonych w ośrodku opieki dziennej w Chippewa Falls. Opieka dzienna prowadzona jest często w prywatnych domach dla niemowlaków i dzieci w wieku przedszkolnym. W tym przypadku 10-letnia dziewczynka trzymała na rękach 6-miesięcznego chłopczyka, Jaxona. Upuściła go, nadepnęła, a dwa dni po wydarzeniu dziecko zmarło w wyniku obrażeń.

Dziewczynka została oskarżona o zabójstwo pierwszego stopnia. Za miesiąc, w październiku, odbędzie się pierwsza rozprawa w tej sprawie. Prokuratorzy utrzymują wersję, że niemowlak zaczął płakać, a 10-latka nadepnęła go, chcąc, by się uciszył. Dziewczynka odpowie przed sądem jak osoba dorosła. Według prawa stanu Wisconsin, każdy człowiek po skończeniu 10 roku życia, w procesie o zabójstwo pierwszego stopnia, staje przed sądem dla dorosłych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matka broni córki. Jest przekonana, że to wypadek

Według amerykańskich mediów, oskarżone dziecko jest najmłodszą osobą w historii USA, która stanie przed sądem w tak poważnej sprawie. Jednak matka dziewczynki jest przekonana, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta udziela teraz licznych wywiadów, starając się zdobyć poparcie opinii publicznej.

- Nie ma mowy, aby córka zrobiła to celowo. Wierzę mojej córce - mówiła matka m.in. w rozmowie z Inside Edition.

Podobnie wypowiada się w mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje: 1. Tak teraz wygląda grób Piotra Woźniaka-Staraka. Bardzo smutny widok
2. Ksiądz nie wiedział, co ma zrobić. Panna młoda przez niego odwołała ślub w ostatnim momencie

Zapewnia, że rozmawiała z córką i zgodnie z relacją dziewczynki, doszło do tragicznego wypadku. W Internecie trwa, zorganizowana przez kobietę zbiórka pieniężna. Zebrane środki mają zostać przeznaczone na sprowadzenie córki do domu. Obecnie przebywa ona w ośrodku psychiatrycznym. Do procesu dojdzie 11 października.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek 
  2. Ujawniono szokujące fakty o śmierci siostry gwiazdora. Są wyniki testu krwi. Rodzina jest w głębokim szoku
  3. Włóż obrane ziemniaki do butów i zostaw na noc. Efekt mocno cię zaskoczy
  4. Wszyscy dosłownie oniemieli. Podczas występu Barbary Kurdej-Szatan wydarzyły się niebywałe rzeczy
  5. Odrzucił zaloty Margaret, a teraz zaśpiewał przed nią w "The Voice of Poland". Reakcja trenerki? "On mnie nie chciał!"

Źródło: Polsat News

Następny artykuł