Niemowlak w oknie życia
Pixabay.com FeeLoona
Monika Majko - 11 Maja 2020

Wyszła z niemowlakiem na spacer, wróciła bez niego. Smutne informacje z centralnej Polski

Niemowlak został porzucony przez matkę, w niedzielę 10 maja 2020 roku. W Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku włączył się alarm, oznaczający pojawienie się dziecka w oknie życia. Przy kilkumiesięcznej dziewczynce znaleziono list.

Niemowlak został porzucony w niedzielę 10 maja 2020 roku w okolicach godziny 14:00. W tym czasie zgromadzenie zakonne Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi otrzymało informację, że skorzystano z włocławskiego okna życia. Przy dziewczynce znaleziono list.

Niemowlak został porzucony we włocławskim oknie życia. Przy dziecku zakonnice znalazły list

W niedzielę w zgromadzeniu sióstr zakonnych we Włocławku rozległ się alarm, oznaczający skorzystanie z okna życia. Pozostawiono w nim kilkumiesięczną dziewczynkę. Z relacji zakonnic wynika, że w chwili znalezienia dziecka, niemowlę było wyjątkowo spokojne. Na miejsce wezwano pogotowie i lokalną policję, a także powiadomiono Ośrodek Adopcyjny w Toruniu.

Gwiazda "Rancza" poinformowała o rodzinnej tragediiGwiazda "Ranczo" przekazała tragiczne wieści. Nie żyje wyjątkowa osoba, poruszający wpisCzytaj dalej

Przy dziecku zakonnice znalazły list. Treść notatki zawierała informację o tym, że dziewczynka została nakarmiona, nazywa się Weronika i ma 3 miesiące. Niemowlak obecnie przebywa w szpitalu, gdzie poddano go standardowym badaniom kontrolnym. Włocławskie okno życia otwarto w 2011 roku, Weronika jest trzecim dzieckiem, którego opiekunowie skorzystali z możliwości pozostawienia w nim potomka.

Niemowlak jest trzecim dzieckiem, które znaleziono we włocławskim oknie życia od jego otwarcia w 2011 roku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka - tajemnicze okoliczności śmierciZmarła w tajemniczych okolicznościach, o jej śmierć podejrzewano największe gwiazdy. Córka po latach przerwała milczenieCzytaj dalej

Pierwsze w kraju okno życia otwarto w Krakowie w marcu 2006 roku. Znajduje się w Domu Samotnej Matki, który działa od 1978 roku. Obecnie na terenie Polski działa kilkadziesiąt okien życia, w których anonimowo można pozostawić dziecko, bez narażania jego życia i zdrowia i bez ponoszenia konsekwencji karnych za swoją decyzję.

Dzisiaj grzeje:

1. Od dzisiaj w życie wchodzi wielka zmiana. Wielu Polaków czekało na ten dzień

2. Ministerstwo Zdrowia wysłało pierwsze SMSy. Nie dostałeś? Znamy ich treść

Wcześniej w tym miesiącu media obiegły informacje o jeszcze jednym dziecku, które zostało pozostawione w oknie życia. 7 maja o godzinie 12:20 Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ul. Hożej w Warszawie znalazło kilkudniowego chłopca. To 17. dziecko, które pozostawiono w warszawskim oknie życia, otwartym w 2008 roku z inicjatywy kard. Kazimierza Nycza i działającym pod opieką Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Od wczoraj wielu Polaków otrzymuje SMS-y od MZ. Gdy go dostaniesz, natychmiast musisz zrobić ważną rzecz
  4. Pierwszy raz od wybuchu epidemii. Szumowski przekazał wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy
  5. Łukasz Szumowski przekazał dramatyczne wieści. Gdyby nie jeden szczegół, Polska miałaby już tendencję spadkową
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

Gwałciciel miał spędzić w więzieniu ponad 50 latSkazali go za gwałt, miał siedzieć ponad 50 lat. Nieoczekiwanie stała się rzecz, której nikt nie był w stanie przewidziećCzytaj dalej

źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News