Niemieckie media podały narodowość prawdziwego terrorysty, który zabił Polaka i inne osoby

Niemieckie media podały narodowość prawdziwego terrorysty, który zabił Polaka i inne osoby Źródło:

Kiedy na jaw wyszło, że ciężarówka, którą dokonano berlińskiego zamachu ma polskie rejestracje, cały kraj zamarł. Okazało się jednak, że to nie Polak był sprawcą ataku. 

Telewizja ZDF podała, że to Polak jest odpowiedzialny za zabicie ludzi. Wkrótce zmieniono stanowisko i przekonywano, że to tylko pojazd na polskich numerach, a narodowość terrorysty nie jest potwierdzona. Niestety informacja o Polaku początkowo poszła w eter.

Teraz wiemy już na pewno, że to nie Polak był odpowiedzialny za zamach. Co więcej, nasz rodak stał się pierwszą ofiarą terrorysty - jego ciało znaleziono na fotelu pasażera.

Prawdziwy terrorysta został już zatrzymany jednak niemiecka policja deklaruje, że szczegóły jego tożsamości zdradzi dopiero jutro. Mimo tego, dziennikarze niemieckiego Die Welt twierdzili, że dotarli do informacji o narodowości sprawcy.

Najpierw Die Welt podało, że sprawca był Czeczenem. Teraz jednak zmienili swoją wersję wydarzeń. Na  ich stronie internetowej można przeczytać, że zamachowiec nie jest Czeczenem, a Pakistańczykiem.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News