Lider niemieckiej partii Zielonych w rozmowie z mediami oświadczył, że jedną z głównych przyczyn, dla których Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii Europejskiej byli nie muzułmańscy imigranci, ale Polacy. Polityk dodaje również, że cała kampania brexitowa była jedną z najbardziej zakłamanych w ostatnich latach. 

W wywiadzie udzielonym mediom jeden z liderów partii Zielonych, Daniel Cohn-Bendit, stwierdził, że wbrew pozorom to nie imigranci z Bliskiego Wschodu byli dla Brytyjczyków głównym argumentem za zagłosowaniem za wyjściem z Unii Europejskiej, ale Polacy mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii.

 – Brexit uzasadniano tym, że do kraju zjechać mogą miliony Turków. Ale już w trakcie samej kampanii referendalnej to nie uchodźcy byli problemem, ale Polacy. To nie miało związku z uchodźcami, ale ze swobodnym przepływem ludzi wewnątrz Unii Europejskiej i ze społecznymi nierównościami. Chodziło o to, że ludzie w Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech mieliby rzekomo pracować za dumpingowe płace, jak w Polsce. To przeciw temu skierowana była kampania – powiedział Cohn-Bendit.

Polityk przyznaje również, że kampania jaka miała miejsce w związku z referendum była jedną z najbardziej zakłamanych kampanii wyborczych ostatniego stulecia w Europie. Zarzucił również eurosceptykom tchórzostwo po wygranym głosowaniu.

 – Kampania zwolenników Brexitu była tak zakłamana, że można ją uznać za polityczną kradzież stulecia. Jej liderzy chowają się teraz u mamy z nadzieją, że cały zamęt ich ominie – grzmi polityk.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: parezja

...

Zobacz również