Niemiecka polityk przeprasza bliskich zabitego w Berlinie Polaka

Niemiecka polityk przeprasza bliskich zabitego w Berlinie Polaka Źródło: fot. wikimedia.org/twitter.com

Vera Lengsfeld była opozycjonistka w NRD i posłanka Bundestagu, wysłała list do Ariela Żurawskiego. Kobieta przeprasza w nim za zachowanie Angeli Merkel oraz skandaliczne sugestie w niemieckich mediach, gdy oskarżano Polaka o współudział.

Lengsfeld w liście pisze, że chce przekazać rodzinie Łukasza Urbana najgłębsze kondolencje. Przeprasza za insynuacje niemieckich mediów, w których Polak był przedstawiany jako współsprawca albo pasażer. Kobieta napisała też, że wstydzi się też za zachowanie kanclerz Niemiec, gdyż ta nawet słowem nie wspomniała o bohaterskiej postawie Łukasza Urbana.

Piszę do Pana, bo wstydzę się za to, że nasza kanclerz, kiedy nareszcie po 15 godzinach od strasznego zamachu wydała oświadczenie, nie wspomniała ani słowem o Łukaszu Urbanie. Na ile mi wiadomo, ona w ogóle nie zwróciła się do Polaków z przeprosinami za to, że polski obywatel, pierwsza ofiara zamachu terrorystycznego, był godzinami przedstawiany w mediach jako „pasażer” albo drugi sprawca. Nawet kiedy już dawno było wiadomo, że on został zastrzelony, nadal używano słowa „pasażer”.

Wstydzę się za koszmarne relacje naszych mediów oraz zimne zachowanie naszej kanclerz wobec Łukasza Urbana i Polaków. Dlatego chciałabym Panu powiedzieć, że tysiące Niemców czuje to samo co ja. Ich głosu nie można usłyszeć w mediach mainstreamowych, ale można je znaleźć w licznych komentarzach, które ci ludzie umieszczają na stronie internetowej kanclerz, rządu federalnego i mediów, póki funkcja komentowania nie została wyłączona. Zapewniam Pana, że tysiące ludzi w Niemczech myślą o Pana rodzinie.

Życzę Panu i Pana rodzinie dużo siły, aby przetrwać strasznie dni, pierwsze Boże Narodzenie bez Łukasza Urbana i mam nadzieję, że Pan znajdzie pocieszenie w tym, że Pan Urban był dzielnym mężczyzną, który zginął walcząc. Proszę przekazać Pani Urban moje wyrazy współczucia"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News