Niemiecka katedra w Ulm jest jedną z najwyższych wież kościelnych na świecie mierzącą 161,5 m grozi zawaleniem. Tak przynajmniej uważa konserwator zabytków, który jest zdania, że wszystkiemu winne są mocz i wymiociny. Wszystko przez pijanych ludzi, którzy na mury budynku załatwiają swe potrzeby.

Kwasy zawarte w moczu i wymiocinach, którymi turyści i imprezowicze, tłumnie przyjeżdżający na festiwale i święta w Ulm, obryzgują mury 600-letniej świątyni, powoli niszczą jej podstawę. W związku z tym Michael Hilbert, konserwator odpowiedzialny za katedrę w Ulm (Badenia-Wirtembergia), apeluje o rozwagę.

Hilbert zwrócił się też z prośbą do władz miasta o pomoc w ochronie budynku przed „ludzką bezmyślnością”. Konserwator jest zdania, że ustawienie w pobliżu 600-letniego zabytku przenośnych toalet rozwiązałoby problem, a przynajmniej zmniejszyłoby skalę procederu. Pomóc mogłoby też ogrodzenie ustawione wokół murów świątyni, które odcięłoby pijanych od zabytku.

W sprawę zaangażowali się już funkcjonariusze policji, którzy często, zwłaszcza nocą, patrolują okolice katedry. Każda osoba, której przyjdzie na myśl załatwienie potrzeby na mury świątyni, bądź jej okolice, zostanie ukarana mandatem w wysokości 100 euro.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: wprost.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również