Niemcy: "Wysokiej rangi dżihadysta" wpadł podczas kontroli drogowej

Niemcy: "Wysokiej rangi dżihadysta" wpadł podczas kontroli drogowej Źródło: źródło: agingcapriciously.com, anwaltauskunft.de

W Nadrenii-Palatynacie wpadł jeden z dżihadystów z Państwa Islamskiego. Mężczyzna jechał samochodem, kiedy zatrzymała go policja w związku z rutynową kontrolą drogową. Funkcjonariusze byli przygotowani na zatrzymanie 24-latka.

Sytuacja miała miejsce w piątek w miejscowości Mutterstadt w południowo-zachodnich Niemczech. Policjanci otrzymali wcześniej informację jakoby "wysoki rangą bojownik ISIS" podszywający się pod zwykłego uchodźcę przygotowywał w Niemczech zamach. Syryjczyk miał zaatakować podczas rozpoczynających się za dwa tygodnie rozgrywek Bundesligi.

Według rzecznika lokalnego MSW 24-latka zatrzymały służby specjalne. Rzecznik potwierdził też, że ministerstwo posiadło informacje o planach Syryjczyka. Nie potrafił jednak powiedzieć jak daleko zaawansowane były to plany.

"Mamy informacje, że coś zostało zaplanowane na początek sezonu" - poinformował rzecznik MSW Nadrenii-Palatynatu.

W zatrzymanie ekstremisty były zaangażowane władze sąsiedniego landu - Nadrenii-Północnej Westfalii. Z jednego z więzień na terenie tego landu miały bowiem zostać pozyskane informacje na temat działań Syryjczyka. Co ciekawe, władze tego kraju związkowego podają, że przy mężczyźnie nie znaleziono żadnych obarczających go dowodów.

"W ramach przeprowadzonego dotąd śledztwa nie znaleziono dowodów na istnienie konkretnego zagrożenia" - napisano w komunikacie MSW Nadrenii-Północnej Westfalii.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: wp.pl, polskieradio.pl, tvp.info pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News