Rodzice 13-letniego ucznia szkoły w Rendsburg (land Szlewzwik-Holsztyn) mogą stanąć przed sądem po tym jak weszli na wojenną ścieżkę z lokalną oświatą. Chodzi o incydent, który miejsce miał w połowie czerwca, kiedy to rodzice chłopca zabronili mu uczestnictwa w wycieczce szkolnej.

13-latek miał udać się w ramach zajęć z geografii na wycieczkę klasową do meczetu. Jego rodzice nie zgodzili się jednak na udział ich syna w wycieczce. Wystosowali w tej sprawie list do dyrekcji szkoły, do której uczęszcza ich syn. Podkreślili, że zabraniają zabierania ich dziecka na wycieczkę do meczetu, gdyż ich syn zostanie tam „zindoktrynowany”.

Rodzice mieli podkreślić, że ich obawy nie są bezpodstawne. Już wielokrotnie mieli bowiem słyszeć o sytuacjach, kiedy dochodziło do przemocy, którą motywowała nienawiść religijna.

 – Przez wiele lat słyszeliśmy doniesienia o przemocy motywowanej religijnie wśród muzułmanów – napisali w liście.

Władze oświatowe postanowiły na podstawie obowiązujących praw ukarać rodziców, za zmuszanie dziecka do wagarowania. Na parę nałożono karę wysokości 300 euro. Ci sprzeciwili się jednak przyjęciu grzywny. Sprawa trafiła wtedy do Petera Muellera-Rakowa, lokalnego prokuratora. Ten zadecydować ma, czy sprawa skończy się w sądzie.

Rodzice 13-latka już postarali się o adwokata. Został nim Alexander Heumann, który już zdążył oświadczyć, że rodzice nie są związani z żadną organizacją religijną czy polityczną. Swojego syna nie puścili na wycieczkę, gdyż bali się o jego zdrowie psychiczne i fizyczne. Mają też być zdania, że nikogo nie powinno zmuszać się do odwiedzania miejsc kultu religijnego bez jego woli.

Renate Fritzsche, dyrektorka szkoły, w której uczy się 13-latek, stwierdziła, że wycieczka miała za zadanie promować tolerancję i różnorodność wśród uczniów.

Co ciekawe, rodzice nastolatka poznali swojego adwokata podczas spotkania członków niemieckiego ruchu, który działa przeciw islamizacji Europy – Pax Europa. Sam Alexander Heumann jest zaś byłym członkiem antyislamskiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD).

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: rt.com
pt

...

Zobacz również