Niemiecki przewoźnik Mitteldeutsche Regiobahn postanowił wprowadzić w ramach publicznie dostępnego taboru osobne wagony dla kobiet. Przewoźnik zaprzecza jednak jakoby decyzja miała związek z ostatnimi wydarzeniami w Kolonii.

W specjalnych wagonach Mitteldeutsche Regiobahn kursujących na trasie Lipsk – Chemnitz będą mogły podróżować jedynie kobiety oraz chłopcy poniżej 10 roku życia. Decyzja niemieckiego przewoźnika wywołuje jednak ogromne kontrowersje. Przeciwnicy islamizacji przekonują, że decyzja ma związek z narastającym wpływem muzułmanów na życie publiczne w Niemczech lub w najlepszym przypadku jest to spowodowane bezradnością wobec częstych ataków seksualnych na niemieckich kobietach dokonywanych przez islamskich imigrantów.

Rzecznik Mitteldeutsche Regiobahn zaprzecza jednak oskarżeniom o uleganiu wpływom środowisk muzułmańskich i stara się przekonać, że decyzja została podjęta na życzenie samych klientów.

 – Wagony dla kobiet przeznaczone są zwłaszcza dla pań podróżujących samotnie. Rozwiązanie to zostało wprowadzone na prośbę podróżnych. Zareagowaliśmy na nią, bowiem naszym priorytetem jest dbać o bezpieczeństwo i komfort klientów – przekonuje rzecznik Mitteldeutsche Regiobahn.

Odseparowanie kobiet od mężczyzn w miejscach publicznych jest często spotykane w krajach islamskich ze względów religijnych a także w Rosji, Indiach czy Meksyku gdzie do napaści seksualnych dochodziło w przeszłości najczęściej właśnie w środach transportu publicznego.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: polishexpress

...

Zobacz również