W ostatnich dniach głośno było o sprzeciwie niemieckich władz wobec wspólnej polityki energetycznej Polski i Stanów Zjednoczonych. Coraz więcej ekspertów zauważa, że dotychczasowy rozkład sił na świecie ulega drastycznym zmianom co  – zdaniem komentatorów – ewidentnie przeraża zachodnie kraje Europy, w tym głównie Niemcy. 

To, co robi Donald Trump, w jaki sposób wpływa na Europę, powoduje ogromny bunt w państwach zachodnich. Że oto być może oni stracą wiele monopoli – handlowych i innych. Co gorzej, stracą wpływ na kraje, które były przez nich w jakimś stopniu skolonizowane – a to za pomocą euro, a to za pomocą polityki, albo na różne inne sposoby – zauważył w programie Minęła 20 dziennikarz Grzegorz Jankowski.

Stwierdził także, że amerykanie protestują już nawet przeciwko importowaniu niemieckich samochodów do swojego kraju. Do tego dochodzi postawa polskich władz, które również starają wyrwać się spod wpływów swoich zachodnich sąsiadów.

Z drugiej strony, za wschodnią granicą Niemcy mają Polskę, która nagle mówi o repolonizacji mediów, o repolonizacji banków. Zmienia się absolutnie, totalnie układ! – dodaje Jankowski.

Znamienny jest również fakt, że Donald Trump postanowił w drodze na szczyt G20 odwiedzić właśnie nasz kraj zamiast Wielkiej Brytanii. Komentatorzy zauważają także, że znany z ostrego języka prezydent ani razu nie skrytykował działań polskiego rządu.

Ci Niemcy po prostu zostają sami! – skwitował sprawę Grzegorz Jankowski.

źródło: TVP Info

...

Zobacz również