Organizacja katolicka Open Doors przedstawiła właśnie swój raport dotyczący traktowania chrześcijańskich uchodźców w obozach imigranckich. Dane są zatrważające. Według raportu bowiem, prawie wszyscy chrześcijańscy przybysze padli ofiarą przemocy.

Open Doors podaje, że aż 91% chrześcijańskich uchodźców zostało pobitych w obozach dla uchodźców. Agresorami są zazwyczaj imigranci islamscy, którzy nie kryją swojej niechęci do chrześcijan. Co więcej, najgorzej mają chrześcijanie, którzy przeszli na tę wiarę z islamu. Dla tych ludzi oprawcy nie mają mieć litości.

 – Chrześcijanie w tych obozach żyją w nieustającym poczuciu zagrożenia, dość powiedzieć, że zaledwie 17 procent tych, którzy padli ofiarami przestępstw zdecydowało się je zgłosić. Szczególnie brutalnie traktowani są uchodźcy, którzy konwertowali z islamu na chrześcijaństwo – komentuje sprawę korespondent TVP.

Według raportu, do przemocy wobec chrześcijan dochodzi tak często, dlatego, że ci nie są wystarczająco chronieni. Są bowiem zdecydowaną mniejszością wśród przybyszów z Bliskiego Wschodu. Co więcej, strażników w takich ośrodkach zwykle rekrutuje się spośród muzułmanów zamieszkujących już Niemcy. Ci zaś przymykają oko na akty przemocy swoich braci w wierze.

Dzięki temu wielu z agresorów nigdy nie odpowiedziało za swoje winy. Czując się bezkarni, posuwają się nawet do grożenia śmiercią. W gnębienie chrześcijan angażować się mają kobiety.

 – Kobieta z Macedonii zaatakowała mnie nożem, obrażając i krzycząc: – „nie możesz wejść do kuchni i tu gotować, bo jesteś obrzydliwą, jedzącą wieprzowinę niewierną. Nie możesz tu wchodzić, jeżeli jeszcze raz cię tu zobaczę, zabije cię” – relacjonuje syryjska chrześcijanka.

48% spośród zaatakowanych bała się, że ataki będą się powtarzać, dlatego nie zgłaszali aktów przemocy. 36% z zaatakowanych milczy, bo boi się pogorszenia sytuacji. Z kolei 14% chciało zgłosić atak, ale nie potrafili pokonać bariery językowej.

Badanie Open Doors przeprowadzono na 734 chrześcijańskich imigrantach z obozów dla uchodźców na terenie całych Niemiec.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: tvp.info
pt

...

Zobacz również

Zobacz również