Polski rząd ma się czego obawiać. Niemcy mówią dość i chcą postawić Prawo i Sprawiedliwość do pionu. W najbliższym czasie może rozstrzygnąć się sprawa Polski.

Jak podaje niemiecki tygodnik „Der Spiegiel” z inicjatywy Niemiec na następnym szczycie Unii Europejskiej ma zostać włączona do obrad kwestia praworządności. Zdaniem tygodnika w ten sposób kanclerz Niemiec Angela Merkel „ryzykuje spór z Polską i Węgrami”.

Jak podaje tygodnik czynnikiem, który zapoczątkował taką decyzję ma być sprawa Puszczy Białowieskiej. Można podejrzewać, że nie tylko o to chodzi. Na pewno wpływ na to ma spór o Trybunał Konstytucyjny czy KRS, a także ostatnio liczne protesty przeciwko rządowi PiS. Szczyt rozpocznie się w najblizszy czwartek.

Niemiecki rząd chce pokazać krajom takim jak Polska czy Węgry, że kwestionując ich decyzje i występując przeciwko zasadom praworządności, wstrząsają całą Unią Europejską. Jednocześnie zaznaczają, że część państw Europy Środowej i Wschodniej, w tym właśnie m. in. kraje ze stolicą w Warszawie i Budapeszcie, nie traktuje już Komisji Europejskiej jako instytucji z autorytetem. Cała sytuacja może rozwinąć się niekorzystnie dla Polski i Węgier.

Źródło: msn.pl

 

...

Zobacz również

Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe polityków